Tracy'nin easy yöntemindeki uyku süresi?

BIDIK8 soruyor: 10

Tracynin EASY yönteminde uyku süresini 1,5 saat diye belirtmiş daha uzunsa bebişi uyandıracak mıyız, bir de akşam üstü 40-50 dk lık şekerlemeden bahsediyo  bunu sağlamak bana pek mümkün gözükmüyor , uygulayan arkadaşlar  bu kısmı nasıl sağladılar?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


yusuf19

ben bebeklerın 40dak sonra uayndıgını bılıyorum kendı kendıne uyumayı bılmayan bebeker tekrar gerı uyuyamıyolar uyku suresı 40 dak kalıyo bızde yku arsında uyanıyoruz yetıskınler ole-arak ama kendı kendımıze uyumayı bıldıgımızden uykumuzu devam ettırıyoruz onlar bunu basaramıyolar uyku egıtımı vermek cocuklara ıste bu kendı kendıne uyuma olayını gerceklestırmek..benımde bebegım 6 aylık daha cok tecrubesızım yasım 30 olmus ama yas kac olursa olsun ılk cocuk tecrubesız olyo ınsan bu gune kadar okuduklarımdan anladıgım bu ben uyku egıtımı vermek ıstıyorum verıp basarılı olan arkadaslarım var tabı bırıleırnden kocluk aldılar ben hala kararsızım calısıyorum uykusuzluga cok zor dayanıyorum ....tum bebeklere boll ykular dılıyyorum:)dincelay

40 dakika uyuyan çocuğu 3 saat uyutamazsınız, 3 saat uyuyanı da uyandıramazsınız. bebeklerinizi olduğu gibi kabul edince hayat daha kolay oluyor, gerçekten:))


ipegim

benim bebeğim de 40-45 dakikada uyanıyordu bebeklerin uyku döngüleri 40 dakikalık periodlardan oluşuyor çünkü. Ama kesinlikle uzatabilirsiniz ve uzatmalısınız da çünkü hareketlendikçe 40 dakika ona az gelecek dinlenemeden uyanacak. Uyandığında tekrar uyutmayı deneyin ama biraz zorlanacaksınız çünkü zor bir süreç açıkcası.. Hatta ben de 1 sene önce aynı soruyu burada sormuştum..1 hafta gibi bir sürede aşabilirsiniz ama sabırla..


ipegim

mar takip ettiğim kadarıyla siz doğduğundan beri aynı şekilde davranıyorsunuz, bebeğiniz uyandıktan sonra kendi kendine uykuya dalabiliyor. Ama benim kızım uyanınca şiddetle ağladığı için yanına gitmek zorundaydım hep. Sanırım bebekten bebeğe değişiyor.


CokBilmis

mar'ın söylediklerinin aynısını Tracy Hogg öneriyor. Hatta durun sayfasını da bulucam şimdi: s. 42, 48 ve 54'de yer alan sorulara aynen mar'ın söyledikleri ile cevap veriyor:

Emzik kullanın, uyku döngüsünde uyanırsa hemen yanına gitmeyin geri dalmasına izin verin.

Ama ayrıca gelişim atağı geçiriyor olabaliceğini, bunun için de ek öğün vermenizi öneriyor.

40 dakikalık süreyi nasıl uzatacağını gene Tracy Hogg okuyarak bulabilirsin. Önce sorunun nereden kaynaklandığını bulman lazım. Gelişim atağı mı? Aşırı yorgunluk mu? vs. Kitabı okurken zaten kafanda ampul yanar kesin "Tabii yaaa, nedeni bu" dersin ve çözüm de beraberinde gelir zaten.

40 dakikalık gündüz uykusu azdır ve bu da bir sorundur. Bebeğin büyüyebilmesi için yemek kadar, sağlıklı uykuya ihtiyacı vardır. Her sorunun da bir çözümü muhakkak vardır. "Benim bebeğim böyle" demeyi ben de doğru bulmuyorum. Bebek gece 1'e kadar oturuyor "Benim bebeğim uykuyu sevmiyor". Eskiden köy evlerinde elektirik filan yokken uykuyu sevmeyen bebek de yokmuş misal. Ne olduysa ışık, televizyon filan çıktıktan sonra bebekler uykuyu sevmez olmuşlar.

Eğer anne olarak bir SORUN seziyorsanız, çözümü kesinlikle vardır.ipegim

Daha önce de söylediğim gibi 1 sene önce yana yakıla uyku süresini uzatmak için çözüm arıyordum bu sitede. Bugün kızımın tek öğle uykusu 2,5 saati buluyor. Linki incelersen aynı şeyden bahsediyor. Çözümsüz değil..

http://www.uykumelegi.com/2011/06/felaket-uykusu.html


BIDIK8

Uykuları uzatmayı deniyorum ama nadiren başarılı oluyorum. Umarım geçicidir, kuzucum öğrenir tekrar uykuya dalmayı inşallah..


imi

Ben bu kitabı okudum ve uygulamaya calıştım, sanırım basarılı da oldum. Gördüğüm kadarıyla burada esas olan net olarak saate uyabilmek değil; uyku ile beslenme saatlerini ayırmak ve sonunda bebeğin ağlamalarına (hatta ağlatmadan ihtiyaçlarına) net cevap vermek.nilbahar

www.uykumeleği.com sitesinde Kim West yöntemi var. Seminere de katıldım. Çok faydalı oldu. Maalesef gündüz uykuları çok zaman alıyor. İkizleri pış pış ile 5-10 dak. uyutabiliyorduk. 1 yaşını doldurduktan sonra odadan onlar uyanıkken çıkabiliyoruz artık. 


Kim West'in kitabındaki günlük programı uygulamanız çok faydalı oluyor.


nilbahar

45 dak. son uykuyu bebek arabasında, salıncakta veya odasında ayrı bir yerde yaptırabilirsin. Benimkiler uyuyordu.Cevaplamak için Üye ol