ikiz büyütmek

Ebru_ozen soruyor: 10

ikiz bebek büyüten anneler nerdesiniz?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Duygu_2706

burdayım, ama sizinkiler kız olacak herşey fazlasıyla değişken yani ama söyleyebileceğim en uygun söz bebeklik günleri en güzel günler :) çok yorucu çokkk iki kişi anca ama 3 üncü kişi yeterli allah sağlık versin hoşcakalın...


nilkuzey

en güzel zamanlar denilen zamanın tam ortasındayım:)

bir an önce büyüseler de ellerinden tutup gezsem ya da evde oyunlar oynasak diye bekliyorum..


Ebru_ozen

Merhaba Duygu:) Evet kız ve erkek çocuklar çok farklı oluyorlar. Benimkiler kız oldukları halde çok hareketliler, Bebeklik günleri bitmek üzere çünkü konuşmaya ve karşı çıkmaya başladılar bile . Bir hafta öncesine kadar 3 kişi bakıyorduk. Ancak bundan sonra yanlız bakacağım. Allah tüm ikiz annelerine sabır ve sağlık versin.


Ebru_ozen

Nilkuzey bence hiç acele etme::)) bir an önce dediğin zaman dilimi 6 aydan sonra öyle çabuk geçiyorki zaman anlamak hiç mümkün olmuyor. Bende senin gibiydim. Önce otursalar,sonra emekleseler,sonra yürüseler,sonra konuşsalar diyordum.Ama gerçek şu ki büyüdükçe daha zor ve daha eğlenceli oluyor:))


lacivert0

benimde ikizlerim var. beni en çok rahatsız eden bağımlı olmak. biryere gidince evde arkadaş gezmesinde misafir varken hep birine bağımlıyım. birini uyuturken diğeri ağlarsa bir başkasına ihtiyaç duyuyorum hava çok güzel 5 dak. çıkayım desem birine ihtiyaç duyuyorum.

tekil olmayı özledim .(sadece ben ve bebeklerim)asna

grublara baktiniz mi? ikiz annelerinin kurdugu grublar var diye hatirliyorum? bir de ücüz annemiz var nurturia da, onu da bulun :)


ozlem_b_d

Ben de ikiz annesiyim ve tek başıma bakıyorum :) Bu yüzden birçok pratik yol geliştirdim mecburen kendime, zorlananlar için elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Ayrıca biz İzmir Karşıyaka dayız, eğer yakın olanlar varsa minikleri tanıştırabiliriz :)


Ebru_ozen

Merhaba Lacivert, benim kızlar 17 aylık ve bu zamana kadar 2 yada 3 ay yanlız baktım. O sürede çok yoruldum ve bunaldım. O zaman 7-8 aylıklardı ve çok zorlandım.Birine bağımlı olmak çok zor gerçekten. Ama ikiz olunca buna mecbur oluyosun malesef:( Şimdi 10 gündür yanlız bakıyorum ve inşallah gene bunalıma girmezsem:) yanlız bakmayı planlıyorum. Diycem o ki biraz daha sabretmen gerekiyor:)Ebru_ozen

Merhaba Özlem, eğer bu zamana kadar tek başına baktıysan miniklerine seni tebrik etmek istiyorum. Bizde izmir bornovadayız. Bizim kızlar biraz daha büyük senin yakışıklılardan eğer yardıma ihtiyacın olursa seve seve yardımcı olurum:)

 


ozlem_b_d

Evet Ebru, tek başıma doya doya baktım :) ama halen doyamadım , doyulmazki bunlara yaaa, hangi anne doyabilir ki :) Çok uzak değiliz, bakarsınız bi gün sizin cici kızlarla tanışır benim minikler :)Cevaplamak için Üye ol