Neden herkes 2. Hamileligime sasiriyor?

aslio soruyor: 3

Icinizde hic 38 yasinda, 3 yasinda cocuk annesi olup da ikinci cocuga niyetlenen yok mu? Tabi isinizi cok seviyor olup, kariyerinize devam etme isteginiz olacak. Cevremdeki herkes inanilmaz bir ise kalkismisim gibi davraniyor, modern kadinlar artik tek cocuk yapiyor yorumlarina bile rasladim. Tek cocuga daha iyi egitim verme istegini anliyorum ama hangimiz keske ailem kardesimi dogurmasaydi da bana daha iyi bir egitim verseydi dedik? Kariyerimi boldum evet ama toplayabilirim diye dusunuyorum. Inanin bu kadar tepki gorecegimi(hayret,takdir,acima vs) dusunmuyordum. Sevgiler

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Elfide birebir benimle aynı şeyleri düşünüyormuşsun. Vay beee benim gibi düşünen ne kadar çok insan varmış. :)

"ömrümü tekrar tekrar başa sarıp çocuk büyütmekle geçirmeyeceğim"

"yaşları yakın olduğu için paylaşımları daha çok olacak."

BEN DE TAMAMEN AYNILARINI DÜŞÜNÜYORUM. :)

Şimdi oğlum kardeşine cici yaparken içimden 1 yıl daha sabret oğlum, kız kardeşin büyüsün birlikte oynarsınız diyorum. :)


green82

Konu eskiymiş bayağı ama görünce yazmak istedim. İnsanların işi gücü şaşırmak bence sorun bu. Türk toplumunda herkes bir standartta yaşamak zorunda. Küçük şehirlerden kaçıyoruz kapalı vs. diye ama büyük şehirlerde, beyaz yakalılar çok daha beter bir duruma geldi. Kimseyi ilgilendirmeyen kendinizle ilgili her hareketin bile bir standardı var. Bu kadar kısıtlanacaktık niye bunca okuduk.


maviboncukk

Bana da bu yastan sonra 2.cocuk çok zor geldığı için istemedim ama isteyenede saygım var. Herkesin önceliği farklı. Çocuk sayısı artıkça imkanlar bölünüyor diye düşünüyorum. Bir yerde yemek yemek, uçak bileti, tatil, kısacası bütün giderler katlanıyor. İsr.da bir yüzme kursu bile 350 tl. Den aşağı değilken, 2 çocuk için ya çok zengin olacaksınız yada yurt dısında dil eğitimi, kolej, spor vb birçok olanakta mahrum büyüyecek..ben şahsen çocuğuöu mahrum bırakmak istemediğim için ve 2. Cocuğa bakacak enerjim vb olmadığı i,in yapmadım ama yapana da saygı duyarım zira herkesin önceliği farklı..benim önceliğim çocuğumu olabildiğnce birşeyden mahrum etmedne büyütmek. Ama köyde yaşasaydım durum farklı olabilirdi. İki çocuk demek 18 yaşına geldiğinde 2 araba demek.. Para olmadan sadece maneviyatla çocuk büyümez..
Cevaplamak için Üye ol