Gece bezi-külot gibi giyilebilen bez..

elifegecanan soruyor: 7

Oğlum 3 yaşında ve gece tuvalet eğitimine başladım 3 aydır bez bağlamıyorum geceleri ve bazen kaçırıyor malesef. geceleri külot gibi giyilen bezlerden kullanmak istiyorum. kullanan anneler tavsiyelerinizi alabilir miyim ???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


akasya2213

evet HUGGIES DRYNITES GECE KÜLODU  kullanıyorum (bir tek migrosda var sanırım)

çiş eğitiminin geçtiğim,zden beri kullaıyorum.hiç sızdırmıyor önce bunu üstüne külodu giydiriyorum.

dilerim yakın zamanda bu bezden de kurtuluruz

nasıl olacak hiç bir fikrim yok:)


tafa

ben gece 1 kere tuvalete götürüyorum ama sabah uyandığı zaman uzun bi süre çişi gelmiyo oyuzden bi ara denemek istiyorum kaldırmazsam çiş yapacakmı diye gece kilotlarını hiç denemedim oyuzden yani oda bez gibi olmazmı sonuçta çocuk bunun bilincine varmalı bence gece çişini tutmalı yada bizi uyandırmalı çiş yapıcam diye eğer güvenirse hiç öğrenemezakasya2213

tafa haklısınız hiç kullanmamak lazım...benim cesaretsizliğim...ve de çok yoğun çalıştığım için tembelliğim...


biran önce bırakmalı...bellroad

3 aydır baglamayım diyorum ama 3 aydır her aksam yatak ıslanıyor. bi de benim yatagımda oldugu icin gece 1-2 kez carsaf vs degıstırıorum. alez hasta bezi vs olmasına ragmen. artık pes ettim. uyuduktan sonra baglıorum BIM ın bezını aldım kokusundan mı dokusundan mı rahatsız olsun diye. 1 saat sonra cise tutuyorum, sabaha karsı da kendi uyanıp cis diyor. bezi uyuduktan sonra baglatıp uyanınca cıkarıorum. ama beze yaptıgı da oluyor. ebebk alıstırma kulodu aldım bez gibi değil sızdırıor , migrosta gormustum ama +4 yastan baslıordu buyuk gelir diye almadım.


meltemy

biz de bezi bırakalı 2-3 ay gibi bir zaman oldu,gece bezini de gündüzle aynı zamanda bıraktık. çişi varsa gece uyanır kalkar gideriz ama bazen akşam karpuz-kavun yediyse,gece de uyanıp çişim var demezse kazalar olabiliyor. yine böyle bir gece şehir dışındaydık bezi bağladım ne olur ne olmaz diye kızım uyuduktan sonra,sabah uyanıp çözücektim ama o benden önce uyanınca gördü bezi ve kızdı bana "anne neden bağladın,ben bebek miyim" diye bu yüzden bezi bir daha bağlamadım ve çarşafın altına yatak koruma örtüsü seriyorum şimdi kaza olsa da en azından yatağa geçmiyor koruyucu serince. tafa' ya katılıyorum altında bez olduğu sürece tutmayı veya kalkmayı öğrenemezler.nilgun27

Biz 3 ay önce bitirdik gündüz eğitimimizi. Gece ben primanın giyilebilir bezini kullanıyorum ve memnunum. 3 ayda toplasan 3 defa yapmamıştır altına. Gece kaldırmam asla tuvalete. Çok gelirse kendisi Uyanıyor. Gerçi o durumu da 2 kez yaşadık. Gece uyandırmanın sebebi de alıştırmamak. Ben geceleri tuvalete kalkmam. Bunun bir Alışkanlık OLDUĞUNU düşünürüm. O Yüzden Oğlumu da kaldırmıyorum.

Bu arada Oğluma bezi giydirirken ona bunun gece külodu olduğunu , gündüz geçerli olan tuvaletimiz gelince tuvalete gidiyoruz kuralının hala geçerli OLDUĞUNU hatırlatıyorum. Bu sayede hiç denecek kadar az Islak uyandı. Pazartesiden itibaren giyilebilir bezi de bırakmayı planlıyorum.


sLnKA

Primanin külot gibi giyilen bezleri var migroslarda. Ben bez bırakmaya başlayacağım zaman onlardan aldım. Sokağa çıkarken uykuya giderken 'külot bez' giyip gittik hep. Bazen kalmayınca falan kızım uyuduktan sonra bağladım bezini sabah uyanınca tuvalette çıkardım vs. Hiç Kafası karışmadı ama. Zaten cogu sabah kuru uyanıyordu. Bazen uyumadan tuvalete gitmediyse gece uyanıp sesleniyodu anne bez var mi diye, koşup hemen tuvalete oturtuyodum. Tabi kazAlar oluyordu elbet. Yalnız gece kızım kalkmadıkça ben hiç cis var mi falan diye sorup tuvalete götürmedim. Bu cidden bir aliskanlik. Bezi gecen yaz Bıraktı ama bu yaz nedense üst üste bi kaçırmalar yaşadık. Ben de gece sürekli tetikte oldum sonra birkaç serer alip tuvalete götürdüm ve artık her gece Kalkıp yapmak istedi.

Zar zor uyumadan tuvalete götürüp öyle böyle oyalayıp şimdi yeni vazgeçirdim gece kalkmaktan.

Bence deneyin, bez değil külot gibi oldugunu cisi yine de tuvalete yapacağınızı ama olursa kaçarsa bu bez külotun cisi tutacağını vs anlatın deneyin. Tepki verirse bırakırsınız.Cevaplamak için Üye ol