avent göğüs kalkanını sürekli kullanabilir miyim?

_Sezin_ soruyor: 9

göğüs uçlarımın acısı sadece avent göğüs kalkanı ile geçti, 7/24 kullanıyorum, içinde biriken sütleri de sağdığım süte ilave ediyorum. Acaba süt üretimine zararı olur mu bilgisi olan?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


simge

Kullanım klavuzunda süt kanallarına baskı yaptığı için 45 dakikadan fazla kullanmayın yazıyor. O yüzden ben bir göğsümden emzirirken diğerine kalkan koyuyorum. Emzirmediğim zamanlarda da Lansinoh krem sürüp, yine Lansinoh göğüs pedi kullanıyorum.


_Sezin_

sütümü sağınca toplam 50-60 cc çıkmıyor ve oğlum çok sık emmek istiyor ama 100 cc ek mama ile de kilo alışı çok iyi. doktor bu kadarcık mama farkettirmez sütün de yaramış dedi. ben de acaba kalkan mı sütün artmasına engel oluyor acaba diyorum


Marlasinger

Oğlumda kullanmamıştım ama kızımda nerdeyse hiç çıkarmıyordum gece yatarken bile kalkanlar vardı 15-20 gün sonra göğüs ucundaki ağrılar geçince kullanmadım.Kullanma kılavuzunu hiç okumamıştım ama bende süt üretiminde bi problem olmamıştı sanırım çünkü kilo alımı iyiydi;)


didemnurcan

ben kalkalnları bir turlu efektf kullanamadım acıkcası her seferide ustum baslım sut oldu... Ama sut kanallarına baskı yaptıgı icin max 1saat tutulması  gerektigini duymustum... Bu arada gogus pedi icin avent&chicco oneririm... ben lansinohtan koku yaptıgı icin memnun kalmamıstım...simge

Aaa o koku göğüs pedinin markasından mıymış??? Hiç aklıma gelmemişti! Bir kutu 60'lı yedek var. Ama onları bitirdikten sonra başka marka deniyim ben de. Bir de, novo_vidanın sorusunu sabote etmiş olmazsam, Lansinoh göğüs pedleri çok kalın sanki, bunların daha incesi yok mudur acaba?


yasemin_ekin

korsan post:
@simge: ben gogus pedi olarak bebedor kullandım. Çok da memnundum. İncelik kalınık konusunu bilemeyecegim, Lansinoh kullanmadım. Ancak Fresh&soft'un gogus pedi gogsume yapışmıştı -yani gogsume kalıntı bırakmıştı.


babu

ben de gunduzleri surekli kalkanla geziyordum sut uretimimde bir problem olmadi. geceleri bazen kalkan, cok kotu donemlerde de lansinoh krem surup ciplak sirtustu yatiyordum. biraz acayip bir durum gibi olsa da gogus ucuma hicbirsey degmedigi icin iyilesmesi hizlanmisti. :)


didemnurcan

simgecim incelik beraberinde sentetik ve kokuyu getiriyor ne yazık ki...
ben gogus pedini cok arastırdım ve denedim... (http://www.nurturia.com.tr/questions/976f686d-d508-41a3-9b37-9d5e0088ba89/1/gogus-pedi)
En memnun kaldıgım avent emicilik ve kokusuzluk anlamında
ama daha ince istersen chicco ve pigeon...


bebegimoldu

Merhaba,

Bu konu önce açılmış ancak aynı konuda bilgi arayan annelere bir Avent annesi olarak yardımcı olmak isterim.

Kalkan konusu şöyle:
Avent'in hava aldıran delikli ve hava aldırmayan dolayısı ile içeride biriken sütü dışarıya sızdırmayan deliksiz kalkanları var. Deliklileri göğüs uçlarınızı kurutmak için kullanabilirisiniz. Bunlarda biriken süt uzun sürede birikeceğinden bebeğinize vermeniz kesinlikle tavsiye edilmez. Zira bakteri üremiş olabilir.
Hava sıcak da soğuk da olsa.

Emzirirken veya süt sağarken ikinci göğsünüzden gelecek sütü deliksiz, hava aldırmayan kalkanlarda toplayabilirsiniz. Her işlem sonrasında bunları toparlayıp kullanabilirsiniz.

Süt kanallarına baskı uyguladığından kalkanları en fazla 40 dakika takmak gerekir.

Kalkanlar hakkında daha fazla bilgiyi avent ürünlerini detaylı anlattigimiz blogumuza yazmistim. Buradan okuyabilirsiniz. Annelerin emzirme ile ilgili sorunlarınıza bir rehber olmasını umarak yazmıştım bu yazıyı. İsinize yarayacagini umuyorum.

Sevgiler.


Cevaplamak için Üye ol