çok uyanıyoruz...

alminatekin soruyor: 3

yardımm... 11 aylık kzım var. gece çok uyanıyor ve sallamadan uyumuyor.. bu vakitten sonra tek başına uyutmaya alıştırabilirmiyim.. bilen varsa çok memnun olacağım :(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


alminatekin

Zaten belli bi süre oynuyor sonra mızıldıyor sonrada kaçınılmaz son.. Ağlıyor.. işte iplerde o esnada kopuyor. kıyamıyorum alıyorum. dayanmaya çalışcağım. inşaallah başarabilirm.
ahhh uynadı.. kaçmam lazım.. uykusu açılmadan pışpışlayayım.. belki işe yarar..


Damla

Öyle cin gibi dururlar, hiç aldanmayın :)


Ben bunu ilk kez şöyle keşfetmiştim, tatile gidecektik, eşya hazırlamam lazımdı, bulaşıklar lavaboda bekliyordu, çok uğraştım uyutamadım. Artık baktım çarem yok, oyuncaklarını yatağına koydum, bıraktım bulaşıklara gittim. Sesleri geliyordu gı, gu, aa ne güzel yatağında oynuyor kendi derken ses kesildi. Gittim baktım uyuyor :) Çok heyecwnlanmıştım, sevineyim mi, yoksa onca zaman beşiğe 90 derece eğilerek poposuna pış pış belimi kırdığım günlere mı hayıflayım :)

Uyku düzeni kuruluyor, sonra bir şey oluyor yine bozuluyor, ya da düzeni değişiyor, tekrar uğraşmanız gerekiyor. Her dönem aynı şeyler işe yaramıyor, çocuktan çocuğa da değişiyor. Ama çocuğunuzun kendi kendine uyuması için sarfettiğiniz çabaya kesinlikle değiyor.


Damla

Ben bir süre sonra ağlayacağını varsayarak alın demiştim, bence de ağlamadığı sürece kalabilir.


Müzikler bizde işe yarıyordu, sonra yaramamaya başladı. Müziği duyunca yaygarayı basıyordu. Hep denemek lazım, hatta tekrar tekrar :)

Bir de odasına resimler asılabilir, bunlar arada değiştirilebilir (sakız yapıştırıcılarla dergiden kesilmiş resimler gibi şeyler), bunlara bakarken de dalabilir.
Cevaplamak için Üye ol