2 aylik bebegim gunduz uyumuyor.

denizderya1 soruyor: 7

2 aylik oglum var gunduzleri uyumuyor geceleri de boluk boluk uyuyor. Ailemden uzakta yalniz bakiyorum. Cok zorlaniyorum tukeniyorum. Neler yapabilirim nasil sabredebilirim kendinizi nasil guclu kiliyorsunuz anneler. Yorgunluktan zorluklardan midem yaniyor kalbim carpiyor.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


momofprincess

Şu an 19:30da uyuyor bizim minnoş ama düzeni oturmadan önce bir süre 21:00de bir süre 22:30da bir süre 20:00de uyudu, şimdi havalar da erken kararmaya başlayınca 19:30a çekebildik. Bebeğiniz henüz çok küçük, düzensizliği ondan, o da ne istediğini bilmiyor henüz :) biraz daha büyüyünce oturacak düzen emin olun. Her bebek farklı şeylerden hoşlanıyor, 3.aydan sonra belli eder zaten ve ona göre bir rutin oluşturursunuz. 


denizderya1

Söyledikleriniz çok rahatlattı beni inş dediğiniz gibi olur. Önlem alınmazsa ilerleyen aylarda daha sorunlu olur diyorlar o korkutuyor beni inş öyle olmaz. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.


momofprincess

Rica ederim. Uyku eğitimi ile ilgili de bilgi toplayabilirsiniz bir yandan. Biraz bebeği ağlatarak falan yapılıyor ama :( ben yapmadım o yüzden henüz cesaretim yok dayanamam diye ama çok güzel sonuçlar alınıyormuş. Bilemedim yine de. Eren Kaya’nın Uyku Kitabı’nı okumuştum. Ama uygulamadım. Zaten 4.aydan önce önerilmiyor  uyku eğitimi. Güzel güzel uyusun büyüsün yavrunuz :) 


denizderya1

Dediginiz uyku kitabina da bakacagim. Bu arada besik olarak ne  kullaniyorsunuz


momofprincess

Kızım ilk 4 ay bizim odada park yatakta yattı prego wonderland, sonra kendi odasına geçirdik yaklaşık 2 aydır kendi odasındaki beşiğinde yatıyor. Büyüyen beşik bizimki; çilek romantic bebek odasının beşiği. Odayı ayırmak uyku kalitesini inanılmaz arttırdı bilginiz olsun. Geceleri daha uzun ve daha derin dalarak uyuyor. Bizim odadayken bizim en ufak sesimize hep tepki veriyordu, odaya girmeye korkuyorduk uyanmasın diye. Ben sağa dönüyorum mesela hemen ordan mık yapıyor falan :)) şimdi rahatça uyuyor o açıdan. Odayı ayırmayı da düşünebilirsiniz hemen değil de 4.aydan sonra, emmeleri düzene girince ve gece emmeleri azalınca düşünebilirsiniz. Şimdi sık emiyorsa sizin odada olması sizin için büyük rahatlık olur.


denizderya1

Bizimki ilk iki ay anne yani besikte yatti. Sonra bikac haftadir park yatakta yatiriyorum uyku kalitesi azaldi gibi park yatak daha buyuk onceki besige gore o mu etkiliyor anlamadim. Uykusu cok hassas ses olacak da uyanacak diye hep kaygili uyuyorum yaninda. 4. Aydan sonra eger gece uyanmalari azalirsa ve uykusu duzene girerse odasini ayirmayi dusunuyorum. 


momofprincess

Kokunuza alıştıysa belki o yüzden de olabilir, anne yanı beşikte kokunuzu duyuyordur :) kızımın da uykusu çok hassas o yüzden işte odaları ayırmak çok işe yaradı. Sizde de yarayabilir ilerde. 
Cevaplamak için Üye ol