sömürülüyor muyuz

edamira soruyor: 8

arkadaşlar cam şişede su alıyordum 12 lisi 22 lira olmuş hemen geri gönderdim.

yok organikti yok cam şişeydi derken sömürülüyor muyuz anlamadım.Gönderdiğim için üzüldümde.

ne yapmam gerekiyor bilemedim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


edamira

yine aynı şey oluyor 75 ml si 1.800

çeşme suyu içen çocuklar varken yaptığımdan utanıyorumda


oglumicin

bence imkanın varsa yaptığından utanma..

biz şöyle bir uygulama yapıyoruz.. evde 6-7 adet cam şişelerimiz var... 5lt lik sulardan alıyoruz. alırken de dolum tarihine bakıyoruz. Fatih altaylının bir yazsında plastik şişelerdeki suların şişe içerisinde kalma süresi 20 günü geçtiğinde kanserojen maddelerin açığa çıktığını okumuştuk. Biz de dolum tarihi en yakın olanını seçiyoruz ( 1 haftadan daha eski olmamasına özen gösteriyoruz).. Eve gelince evdeki cam şişeleri kaynar sudan geçirip aldığımız 5 lt lik şişeyi onlara boşaltıyoruz. bu şekilde bir yöntem geliştirdik. Camda satılan suların şöyle bir dezavantajı olabilir;taşıma ya da depolama sırasında güneş ışınlarına maruz kalmışsa belki bakteri üreme riski oluşmuş olabilir. bilemiyorum tabi... bizim şimdilik bulduğumuz çözüm bu oldu.... 


edamira

aslında alabilirim ama bazen çok abarttığımı düşünüyorum.evde organik olmayan birşey kalmadı. organik takıntılı bir kadın olup çıktım.


kedidirkedi

Sizin yavrular kreşe başlayınca da boynuna suluk mu asacaksınız, aman yavrum, onların içtikleri su iyi değil, sen bu sudan iç diye yoksa kreşe de cam şişeyle su mu aldıracaksınız?

Nedenlerinizi anlıyorum, haklı da olabilirsiniz ama biraz daha relax olmakta, genele yakın durmakta, oluruna bırakmakta fayda var. Çocugun yediği içtiğini kontrol altında tutamayacagınız gün geldiğinde, hem çocugunuz şoka ugramasın, hem de siz üzülmeyesiniz diye.gaiakadinlari

Organik takıntılı olmakla yerden göğe kadar haklısın. Hem kendin hem de ailen için çok iyi birşey yapıyorsun. Lütfen sadece kendin için kullanmakla kalma, aynı zamanda ateşli bir savunucusu ol. Elbette aile bütçesini kollaman önemli, ama organik ürünlerde bir arz talep dengesi söz konusu. Herkesin, ama herkesin GDO'su ile oynanmış, kimyasalla yıkanmış ürünleri yemeği reddettiğini düşün, o zaman sence firmalar ne yapardı? Cam şişede su için ise pratik bir önerim olacak: İyi bir arıtma cihazına yatırım yap. Hem çok sağlıklı, hem de pratik. Ailen için yaptığın harika seçimler için tebrik ediyorum seni. Sevgiler,


edamira

çok teşekkür ederim.güzel yorumunuz için sevgiler


agbur

size su konusunda katılıyorum inanın büyük problem oldu pls kanserojen musluk suyu klorlu kanserojen cam şişe bulması zor ve pahalı e nsonunda arıtma taktırdık şimdi kafam rahat tvsiye edrim
agbur

Life2o water Alkali Su nedir?

Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water ,musluk suyunu önce arındırır daha sonra alkali ion suya dönüştürür.

Faydaları nelerdir?

Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.

Life2o water İçin 4 Temel Neden:

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

sağlık için

http://www.sanalpazar.com/Life2o-8samali-Ro-10-Canavar-Su-Aritma__isp2861745 


Cevaplamak için Üye ol