Erkek anneleri tuvalet eğitimi

oglumicin soruyor: 8

Merhaba,

Biraz komik bir soru olacak belki ama tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var.

22 aylık bir oğlum var. İki gündür oğlumu zaman zaman tuvalete oturtuyorum yavaş yavaş alışmaya başlasın diye. 2 ay sonra da tuvalet eğitimine geçmeyi düşünüyorum. Dün yine tuvalete oturttum, ancak pipisi klozetin dışında kalıyor. yani çişini yapmış olsa tuvalete denk gelmeyeceği aşikar. Tuvalet adaptörü almayı düşünüyordum, çünkü bizimki lazımlığa oturacak yapıda değil... dünki manzaradan sonra acaba dedim tuvalet adaptörü almış olsam da pipi yine dışarıda mı kalacak? lazımlık mı almalıyım? yoksa ben mi yanlış bişeyler yapıyorum.. tuhaf ve komik bir soru ama ne biliyim? şaştım kaldım...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


OzlmOnrZynp

:) erkekler icin ozel tuvalet adaptorleri var. on kisminda ozel bir parca var :)  http://www.e-bebek.com/klozet_adaptorleri_ve_oturak/very_important_baby/vib_klozet_adaptoru_sincap/VIB-97434

bunun gibi pipisi disarda kalmiyo yani :) 


olivia

hah haa kusura bakmayin guldugum icin kendim geldim de gozumun onune.kalkanli adaptorlerde ise yaramiyor.minik cisini adam gibi ogrenene kadar lazimlikta olsa adaptor de olsa o pipi disarda kaliyor ve cis disari fiskiye gibi gidiyor.:)

benim tecrubem tuvalet alistirmasinda disari da yapsa ses etmeden aa iste bak yapiyorsun ne guzel diyerek cisi izlemesini saglamak.ilk yaptiklarinda gorunce saskin oluyorlar bir tut bir birak yapiyorlar anlayamiyorlar sonra zaman icinde kandilerini one egerek pipiyi de iceri aliyorlar ya da parmaginin ucuyla yukaridan asagiya itiyor cis yaparken.bir de cis erkeklerde kizlardan daha farkli ogreniliyor,hem klozete oturtma hem ayakta kavanoza cis yaptirma alistirmasi yaptik biz hala da devam ediyoruz hedefim sonunda hep klozete oturmasi,ama ikisinide ogrenmesi gerek kaslarinin calismasini gelistirmek,anlamasini saglamak icin baslangicta pipinin disarda kalmasina aldirmayin.cis olayini kavrayinca duzelecek bu durum zaten.


oglumicin

:)) ay rahatladım valla... ben de diyorum bir yerde bir yanlışlık var ama nerde :).. demek ki yanlışlık benim tecrübesizliğimdeymiş.. normali buymuş zaten... teşekkür derim yanıtlarınız için :)


denizkayla

adaptör bence hicbir ise yaramiyor,biz alistirirken hafif elimizle tutuyorduk pipiyi yoksa ne varsa heryere isiyordu:)


ema

Ben pipisini tutuyorum aşağı doğru.Tutunca gülmeye başlıyo sonra kendi tutmak istiyor.


ceyland

iyi ki öğrendik vallahi.. ben soramazdım da :)


sparklett

Aynen ceyland bnde ogrendigime coksevindim :)


mert_mert

bende bu adaptörden aldım ama kızlar için sanıp üzülmüştüm sonradan oğlum sanki daha önce tecrübe edinmiş gibi pipisini sündürüp altına soktu şok oldum ben bile bilmiyordum onu ordan koparmaya çalışmıştım birde :))) burdada görünce yazmak istedim ..şimdiki çoçuklar pek bilmişler ama halen daha biz çişi ve kakayı vc ye değil beze yaparız hıh:))


Cevaplamak için Üye ol