Bakıcı - Yardımcı nasıl seçilir ne kadar ödenir?

CiciAnne soruyor: 6

Yeni bebeğimizin anneye verdiği rahatsızlık sürecinde ve sonrasında bir yardımcı bulmamız gerektiğine karar verdik eşimle...

Ben tabii ki daha çok Ada'yı düşünerek genç, hatta çocuk gelişimi mezunu, Ada ile oynayabilecek birini istiyorum- Ada ile hissettiğim rahatsızlıklardan dolayı kaliteli vakit geçiremediğimi düşünüyorum- Eşimse beni düşünerek ev işlerini yapacak birini - Ada ile eskisi gibi ilgilen fakat işlere elini sürme diyor-

Neticede içeriğine karar vermesek de bir yardımcı alacağız; fakat kafamızı karıştıran nokta ücret konusu. Ben de evde olacağımdan dolayı; yardımcımız ya sadece Ada ile ilgilenecek ya da sadece günlük işleri yapacak. Dolayısıyla ne kadar ödememiz gerekir bilmiyoruz.

Bi de şu aşamada sizce hangi yardımcı daha mantıklı olur; ev için mi, Ada için mi... (benim gönlüm Ada'dan yana ikna edilmem gerekiyor )

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


dileko

biz 700 tl veriyoruz, hem oğluma bakıyor hem evdeki  işleri yapıyor. ben de haftanın hergünü çalışmıyorum, o nedenle çalıştığım günler oğlumla ilgileniyor ben evdeysem işleri yapıyor.


CiciAnne

Yan komşumuza sordum kendisi öğretmen ve bir bakıcıları var. Bakıcısına 500 lira veriyormuş. Bana da birini ayarlayabileceğini söyledi. İnşallah bulabilir de, bir an önce rahatlarız biz de...


mertuzumcugil

ben de oğlum doğduktan sonra ücretsiz izin dönemimde bakıcı tuttum. işe başladıktan sonra oğlumla ilgileneceksin,ben evdeyken evin işlerini yapacaksın,kalan zamanda da oğlumun bakımına yardımcı olacaksın dedim. bizimki sadece yemek yapamayacağını söyledi.o temizlik,ütü vs. yaparken ben oğlumla ilgileniyordum, ben yemek yaparken ya da alışverişe gittiğimde o oğluma bakıyordu. zaten banyosunu falan birlikte yaptırıyorduk. çünkü evin işi hergün aynı yoğunlukta olmuyor. günlük işleri yaptıktan sonra birsürü boş vakti kalıyor. sadece ev işi derseniz işi bitince oturacak ve sinir olacaksınız. baştan herşeyi konuşmak en güzeli.şimdi de işe döndüm ve bakıcımız oğlumla kaldı. birlikte olduğumuz süreçte tüm yapılması gerekenleri ve benim hassasiyetlerimi öğrendiği için aynı şekilde devam etmeye çalışıyor. eskiden 750 TL veriyorduk haftada 6 gün 8:00-18:00 çalışıyor. ama o zaman yürüyerek ulaşıyordu eve. şimdi taşındık yol parasıyla birlikte 850 veriyoruz.
inşallah gönlünüze göre birini bulursunuz. Kolay gelsin.


esra


Ben de şuan çalışmıyorum oğlumun uyku saatlerinin düzensiz oluşu eşimin sık sık nöbette olması nedeniyle bir yardımcım var ancak ben evde olduğum için temizlik işlerine daha ağırlık veriyor gece çok uykusuzsam ya da kahve molası vericeksem odada beraber oynuyorlar inanılmaz rahatlarsınız emin olun:)ücret konusunda hangi şehirde yaşıyorsunuz bilemiyorum ama ben yarım gün 450 veriyorum elazığdayım şuan...umarım hemen bulursunuz bol şanslar.


DRK

Ben pendikteyim.çalıştığm için bakıcımız var. sabah:07:30 geliyor akşam 19:00 gidiyor.                        650 tl veriyorum.sadece oğlumla ilgileniyor.


zeynep_bartu

ist'da arkadaşımın bakıcısı 5 yarım güne 500 alıyor. günlük ev işleri, yemek artı oğlunun anaokulundan alınıp doyurulması vs.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 3

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Uykuya dalma problemi 11