Peynir yemiyor

oglumlahayat soruyor: 6

Oglum peyniri çok severdi. Şimdilerde ağzına surmuyor.oyle ki dün makarna yaptım sırf peynir yesin o sayede diye içine peynir ilave ettim peynirlerini usenmeden çıkardı ağzından.korkum amcası da peynir yoğurt falan yemez. Çözümü varmıdır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


smmm06

ben kendim peynir yoğurt yemem oğlumda yemez maalesef bi yolunu bulamadım aynı benim gibi tabağına bile tahammül edemiyo ama sizinki belki geçicidir severk yiyosa bu zmaana kadarnilayy

aynı durum bizde var, 20. ayına kadar falan bayıla bayıla yerdi. şu anda sadece sahanda yumurtanın içinde yiyor peynirini :(. İnşallah düzelir.


yaseminyg

Pınar beyazın tadını seviyorlar. Makarnaya da katıyorum ben. Deneyin bence


Sanemm

Bir hafta kadar hiç teklif etmeyin, menüsüne de koymayın. Bir hafta sonra dışarıda kalabalık bir kahvaltı masasında, hiç kelam etmeden tabağına koyun. Peynirini de yesin, aaa çok lezzetli vb... asla demeyin. Önemsizce tabağına koyun, bu şekilde zamanla yer. Yediği miktarı değil, ağzına sürmüş olmasını önemseyin.


atakuzu

bi süre ara vermek iyi gelebilir. benim oğlumda aynı şekilde bir yıldır sadece labne yiyordu. süzme peyniri denedi ve çok sevdi.şimdi onunla devam ediyoruz bakalım.


nesli_han

Çocukların dönemsel bu tip tercihleri olabiliyor sanırım. Benim kızım peyniri doğduğundan beri hiç yemedi hep bir şekilde omletine, çorbasına vb katarak yedirdim. Ama zeytinde benzer durumu yaşıyoruz biz de. Zeytine bayılırdı. Tek seferde 5-6 tane yerdi, son bir kaç haftadır sadece benim ricamla 1 tane yiyor. Dönem dönem değişiyor diye düşünüyorum. Sanemm e katılıyorum. Bu taktik işe yarayabilir.
Cevaplamak için Üye ol