iki bebek aynı odada?

Filizzz soruyor: 5

24 aylık oğlumu ve 6 aylık kızımı aynı odada yatırmayı düşünüyorum. Ancak güvenlik ve cinsel kimlik gelişimi konusunda tereddütlüyüm. Bu konuda uzman görüşü almış veya tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


rabisceren

arkadaşım uzman görüşü almadım tecrübemde yok ama ben yatırma derim kıskandıkları için herşeyi yapabilirler.sen uyuyorlar sanırsın yastıkla boğmaya,yere düşürmeye,canını yakmaya çalışır.hiç farkına bile varamazsın kaşla göz arasında herşeyi yapabiliyorlar.


asna

bu konuda daha önce yazismistik, sorularda 'oda' diye aratirsaniz cikar muhtemelen, sevgiler


Filizzz

bakmıştım ama  en işe yararları gözümden kaçmış, benden sonra bakan olursa bu linkte ve bu linkte :)

genellikle uyku bakımından üzerinde durulmuş,
asna acaba güvenlik açısından bir sorun oluyor mu? "şu an için" kesinlikle kıskançlık problemimiz yok ama çocuk bu sonuçta...asna

bizim durumlar yine degisti :) benim 2 nr. cok cevval bi tip :) bir haftadir yataktan inip cikabiliyor tek basina, sormayin, cok bedbahtim :)

biz öyle bir güvenlik sorunu yasamadik hic bir zaman, buradaki ebeyle de konustugumda dedigi su idi: eger eviniz tüm cocuklara ayri bir oda yapacak sekilde müsait degilse ve ayni oda da yatiracaksaniz, ne kadar erken baslarsaniz o kadar iyi.

hani en cok digeri uyanir diye endise ediliyor ya, bir müddet sonra o sese bagisiklik kazaniyorlar, hani tren yolunun yakininda yasayinca ilk baslarda uyuyamazsiniz, sonra duymazsiniz bile ya, o nevden...

oglunuzu en iyi taniyan sizsiniz, siz tutumu tahmin edebilirsiniz... benim 3ününde arasi 15er ay,  2 nr. geldiginde mesela onu yerde oyun halisinda birakip büyük etrafindayken yalniz birakip lavaboya giderdim, ama 2.nr. ile 3 nr. birakmiyorum su an mesela, mizaclari bam baska :) ama 3ü bir arada olunca birakirim, büyük ispiyonlar hemen olasi ariza durumlarini :)

ben su an 3ünü bir odaya nasil sigdiririm mevzusu ile hemhalim :)

Muhabbetle...


Filizzz

asna biz de tren durağına yakın olduğumuz için sesini duyuyoruz, biz de "ebelerin" bulunduğu bir yerdeyiz. yoksaa???? karşı komşum filan olmayasın :)))
cevabın için teşekkür ederim, okurken gözümde canlandı. bol eğlenceli bir ev olsa gerek :)

oğlum problemli değil, zarar vermeye yönelik bir hareketi olmadı ama çocuk aklı rabiscerenin dediği gibi.

kameralı bebefon sistemi mi kursam acaba diyorum... öyle düşüncelerdeyim işte...Cevaplamak için Üye ol