Uyku arkadaşı,uykuya geçerken huysuzluk,uyku

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


bahargulce

Ayıcık,bebek gibi bir prop edinmesinin ve öyle uykuya geçmesinin bir sakıncası yok bence.Kendi kendine uyumayı da öğrenmiş olur böylece


bahargulce

Akla böyle birşey gelmesi normal ancak uyurken bebekler kendilerini güvende hissetmek isterler,şimdiden bir bebeğe sarılarak uyumasının bir sakıncası yok her yere götürebilir ayrıca ilerde sizi uyku aracı yapmaktan kurtarabilir


Taita

belki de istiyordur. benim kızımın bahnenesi(battaniyesi) var mesela 7 aylıktan beri onunla uyuyor. şimdi 3 yaşında hala devam ediyor.

bir uyku arkadaşı edinmesi güzel..


polen

oğlumun 7-8 ay civarında edindiği bir bebi si var,bezden bir palyaço,o olmadan uyuyamaz,o varken de çoook rahat ve kolay uyur,şimdilerde pek aramıyor,ama yine de gördü mü hemen yatağına koyar.zamanında çok işimi gördü bu bebi,nereye gitsem götürürdüm,eline verince uyku vakti geldi diye uyurdu,odasını ayırınca bebi sayesinde ayrılık korkuları kolay atlatıldı,araba kullanırken arka koltukta yalnız kalmadı,yol arkadaşı hazırdı.tabi zamanla bebinin kolu koptu,gözü çıktı,vs vs .bunları da ağlaşa ağlaşa ameliyat ettik,düzelttik:) keşke kızım da edinse bir bebi falan diye çok uğraşıyorum ama beğediremedik birşey,sizinki yatkınmış ne güzel,edinin bir uyku arkadaşı çok rahat edersiniz.duygucannn

bence de böyle propların bir sakıncası yok..çünkü oğluma dikkat ediyorum bazen elimi sımsıkı tutuyor bırakmak istemiyor.kıyamıyorum :S bir ayıcık veriyorum kucağına onu tutuyor.çünkü bize alışmaları işimizi zorlaştırır.ben bazen sarılarak uyutuyordum,çünkü çok zorlanıyordu uyumakta,(meğer benimde çok hoşuma gidiyormuş arada yine öyle uyumak istiyorum)ama alışsın istemiyorum,çalışmaya başlayınca çok zor olacak çünkü :( bir arkadaşa doktor elini tutun uyurken kendini güvende hisseder demiş,bir tanıdığın çocuğu da kulak tutarak uyuyor :)) kulağımızı burnumuzu kaptırmaktansa ayıcıkla uyutmak daha iyi bence :))


Sanemm

Uyku arkadaşının bağımlılık yapma fikrinden dolayı olaya bakışım karmaşıktı. Ben daha çok ömrü boyunca ona eşlik edecek uyku aracı olmasını istedim. Hem uyku aracı/hem arkadaşı misali. Yatağında süs olarak duran yastığını uyku arkadaşı olarak algıladı bu da beni sevindirdi, sonuçta ömrü boyunca bu arkadaşından hiç ayrılmayacak :). Uyku arkadaşına olan hissi bağlarıda, uyku aracı olarak boyut değiştirecek büyüdüğünde.


ipekkusgoz

Bizim de iki pazen battaniyemiz var . Önceleri uyku arkadaşıydı, uykusu gelince gidip o battaniyeleri alır sarılırdı. Şimdiler de ise beni emmek isteyince yine gidip o battaniyeleri bulup geliyor. Galiba artık meme arkadaşı oldu onlar:)


duygucannn

ben arada kucağına koyuyorum peluş oyuncağı sonra uyuyunca  kendisi bırakıyor bazen ben alıyorum.kalsa da yanında bi mahsuru yok bence.ama bizimki pek almıyor keşke alsa da onunla kendiliğinden uykuya dalsa biz hala zaman zaman zorlanıyoruz.park yatağımızın müziğini açıyorum bazen titreşimini açıyorum.bu titreşimin bir zararı yoktur inş :S bir fikri olan var mı bu konuda.


esranevra

keske benim kızımda bir uyku arkadası edinse cok sirin seyler aldım ama onlarla uyumaktansa cekişmeyi tercih ediyor :) eline aldıktan bir süre sonra sinirleniyor anlamıyorum bunu neden yapıyor surekli degisik oyuncaklar objeler veriyorum ama hepsine tepkisi aynı basta inceliyor agzına falan alıyor sonra hırs yapıyor sinirleniyor bagırmaya kendini sıkmaya baslıyor normal mi anlamadım??


Cevaplamak için Üye ol