Birçok ödül almış bebek arabasıymış. Yardımcı olurmusunuz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Bona

recaro en iyi markalardan biri, bebek arabasını değil ancak son dönem oto koltuğumuzu yenileyeceğimden araştırdım baya , yurtdışında britax-römere eşdeğer bir marka..

oto koltuğu bu kadar övgü aldığına göre bebek arabası da iyidir diye düşünüyorum , ama bizim ülkede pek tanınmıyor..


dimres

Bebek Arabasının Sırtı dümdüz yatmıyor birde sırt kısmı fermuarla ayarlanması dezavantaj,Öndeki lamba sık duruyor ama bebegin önünde koruyucu bir bar olmaması sorun yaratabilir.


dimres

Concord Neo başaralı bir bebek arabası bu ürününde concord neo quantum modelini satın alabilirsiniz haşim işçan'da 1400 lira civarında travel sistem olarak satıyorlar concord neo quantumda arka tekerlekler havalı oluyor birde kış için komple tulum çıkıyor gayet başarılı 


Bona

ben bravo diyorum size :)

değerlendirmeler süper, bir çok annenin işine yarayacak yazdıklarınız..

ve satıcılar konusunda haklısınız, zaten foto ve bebek bilgisi yoksa bir kişinin profilinde ben okumuyorum bile yazdıklarını..şimdi bundan sonra çakma bebek resmi eklenir mi profillere bilemem :))


Bona

bi de rica etsem şu gruba yazar mısınız bunları? ilerisi için referans olsun başka ebeveynlere..teşekkürler

http://www.nurturia.com.tr/groups/1677092d-76d3-4e94-ae43-9eca00f919a8/1/guncel-haberlesme-ve-bilgilendirme-grubunazimayt

Merhba ayhan Cocuktan kapmanyada urun var bunu gordunuzmu Graco signature diye ben antalyada oldugum icin urun hakkinda bilgim yok acaba bu urunu goren var mi birde yakin zamanda abim mothercare cok dusuk fiyata mothercare araba aldilar indirimli fiyata bu arabalarda ne zaman indirime denek gelir


CokBilmis

Hakikaten adamlar göz göre göre reklam yapıyorlar. Bu ne terbiyesizlik!

Yalnız bir görüşe katılıyorum: Bahsettikleri modeli bilmem ama

1. Pusetin sırtının tam olarak geriye açılması yani bir yatak gibi 180 derece olması çok önemli olabiliyor bazı bebekler için. Mesela benim kızım yatak gibi dümdüz olmayan pusette asla uyumadı.

2. Pusetin önünde koruma bandı olması da önemli olabilir. Bu da bebeğin huyuna göre farklılık gösterebilir tabii. Benim kızım doğduğundan itibaren sıkıntıya gelemeyen bir bebek. Önlük bile takamadık öyle söyleyeyim. Dar yerde duramaz, öpmek için sarılsak bile "Sıkıştımmm" diye bağırır :) Hal böyle olunca belli bir dönemdem sonra pusetteki emniyet kemerlerini hiç taktırtmadı. Hele kollarını geçirtmeyi tamamen reddetti. Öndeki bandı olmayan pusette zapt etmekte zorlanıyoruz.

Benim tecrübeli anne olarak tavsiyem şu:
Yüklü paralar verip, tüm özellikleri tek bir pusette aramaktansa, 2 farklı ve ucuz puset almak daha mantıklı.

Bizde bir tane ön koruma paneli olan, 4 tekerlekli ve süspansiyonu harika olan, arkası 180 derece yatabilen, içinde bebeğin sıkışmayacağı geniş bir alanı olan, arkasına çanta asıldığında içi boş olsa bile dengesini sağlayan, ama tek elle kapanmayan, araba bagajında bir hayli yer kaplayan bir puset var. Bir de sadece düz kaldırımlı yolda, alış veriş merkezlerinde ya da 5 yıldızlı otel tatillerimizde kullandığımız hafif, küçük, açıp kapaması kolay, lüks yerlede markasıyla bizi utandırmayan :) bir baston pusetimiz var.


selencem

Merhaba, ne guzel uzun uzun yazmissiniz. Benim ilgimi ceken konu suspansyon meselesi oldu. Tam bir erkek bakis acisi, keske daha cok baba uye olsa :)Nerimanim

Yaziniz guzel olmus, tbrler.

Bizde esimle birlikte Concord Neo da karar kildik, cok guzel bir araba, Alman yapimi olmasida esimin kriterleri arasindaydi, ayni zamanda Alman arabalarini da cok sever kendisi :)


CokBilmis

:))) Reklamcının ısrarına çok güldüm ya :)))

Arabanızı almışsınız, iyi günlerde kullanın.

Sizden bir ricam olabilir mi?

Şimdi ben bu pusete baktığımda, kendi kızımda 1 yaşından sonra yine de bir baston puset daha almayı gerektirecek gibi bir puset görüyorum.

Umarım eşiniz sağlıklı bir doğum yapıp da kızınız 1 yaşını geçtikten sonra, pusetin kullanımı ile ilgili bir yorum daha yazabilir misiniz?

Mesela bana soracak olursanız: Travel sistem 6 aya kadar mükemmel hatta hayat kurtarıcı oluyor. Ama oto koltuğunu kullanmaktan vazgeçtiğiniz andan itibaren çocuk sıkılabiliyor. Gerçi kimi çocuklar dar alanlardan hoşlanıyorlar ama dar alanlardan hoşlanmayan bebekler için travel sistem bebek arabaları dar geliyor. Nedenini bilemiyorum ama oto koltuğu takılabilen pusetler, oto koltuğu eklemesi olmayan pusetlerden daha dar oluyorlar.

Bir de aldığınız pusetin ayak koyma bandı yok. Ayak koyma yaşına gelince, ayaklarının boşlukta sallanmasından hoşlanmıyorlar.

Bir de yine pusette oturacak kadar büyüyüp de pusette uyuyakalınca dizleri kıvrık uyumak zorlayabiliyor. Şimdiki aklım olsa uyuyakalan bebeğin ayaklarını düz konuma getirebileceğim pusetlerden seçerdim. Aldığınız pusetin bebeğin dizinden aşağıda kalan bölümü düzleşebiliyor mu merak ettim?

Süspansiyon ise özellikle sezeryan doğumlarda çok çok önemli oluyor. Dikiş yerleri doğumdan sonraki 3-6 ay daha zorlamaya devam ediyor. Zaptedilmesi zor bir araba kullanmak tam bir işkenceye dönüşebilir. Bir de bizim gibi dağ bayır gezmeyi seven bir aileyseniz, mesela en azından Belgrad Ormanı'nda bir baston puset ile yürümeyi denemek azaba dönüşebiliyor. Oysa süspansiyonu uygun bir puset ile Belgrad'ın orman içi yollarında bile kilometrelerce yürümüşlüğümüz vardır. 1 yaş sonrası için baston pusetler, kaldırımlarda kullanmaya müsat, süspansiyonu iyi olmayan araçlar olabilir ama 1 yaştan küçük bebekler için kullanımı konforlu pusetler gerekiyor.

Yine de 1 yaşına kadar kullanmak için harika bir seçim yapmışsınız. Güle güle kullanın, kızınız içinde mutlulukla büyüsün...


Cevaplamak için Üye ol