bebeğin döndüğü nasıl anlaşılır?

asli_yagmur soruyor: 10

Hamileliğim 37+6'da. 3 gün önce ultrasonla da teyit ettik ki bebişin kafası hala göğsümün altında... aslında zaten otururken kendim de bunu hissedebiliyorum. arada bir sanırım dönmeye çalışaraktan hareketler yapıyor ama, bence hala başarılı olamadı. yine de acaba dönse nasıl anlarım, fikir verebilecek olan var mı? sanırım aşağı tarafta baskı artıyor ama, onun dışında birşey bilmiyorum... siz nasıl anlamıştınız bebişlerin döndüğünü?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


breeze821

sanıyorum artık dönmez yani bence yinede bir uzmana sormak lazım.37 haftada görev yerinde olması gerekir die biliyorum:))


asli_yagmur

breeze, evet biz de öyle biliyoruz :) doktorumuz da ümidini yitirdi ama, yine de biraz bekleyelim dedik, bir ümit :) . bu aralar son anda dönenleri çok duydum, doktorum da şahit oldum dedi. o yüzden hemen karar vermek istemedik. 


breeze821

ADI ÜSTÜNDE NORMAL DOĞUM ÇOK İYİ AMA.BEN SEZERYAN OLDUM ÇOKTA İYİ GEÇTİ 2 SAAT SONRA GEZİYORDUM.


asli_yagmur

yok zaten benim de ille öyle ya da böyle olsun diye bir şartlanmam sözkonusu değil. nasıl sağlıklı olacaksa öyle olacak, sezeryana da karşı değilim yani yanlış anlaşılmasın :)


bahargulce

ablamın oğluda o pozisyondaydı ve dönmedi.sezeryan oldu.sadeceanne

Selam, Can'ı biz 39. haftaya kadar bekledik, dönmedi.. Dr aslında 30dan itibaren anlamış dönmeyeceğini ama panik olmayayim diye söylememiş :)) Ben de 39. haftanın bittiği gün sezaryen olmuştum, hayırlısı ile bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum :)


asli_yagmur

Sadeceanne, Amin :)


asli_yagmur

Başak'cım, Çınar 24'te geri döndü, bizim 38 bitiyor yarın nasıl olcak o iş? :)
Bu ara heyecanlı futbol maçı da yok ki, belki hafta sonu Fener-Trabzon maçı heyecanlı olabilir bak, bi deniyim hehe :) milli maç kadar heyecanlı diil ama olsun!ikicocukannesi

anlasılmaz,
sadece usg'de.
lakin soyle bir sey var;

bebegin ters oldugu ile alakalı,
isinizi gormez ama icimden geldi yazayım;

ters olan bebekler tekme attıklarında anne bunu kasılma ile karıstırabiliyor zira son haftalarda cok karısıyor. iki bebegimde ters idi, oyle geldiler. bu konuda uzman olmustum:)

keyifle.


sadeceanne

Bu arada ben yapmadım ama bebek döndürmek için "breech baby" başlığı altında egzersizler var. Bir de bir arkadaşım kayropraktiker (bir nevi fizik tedavi uzmanı sanırım) ile döndürmüş bebeğini, bilginize...Cevaplamak için Üye ol