1,5 yaşındaki kızımla tatil

minammm soruyor: 8

merhaba arkadaşlar seneye tatile çıkıcaz kızım o zamn 1,5 yaşında olcak şimdiden rezervasyon yaptırcaz yani 1-2 aya kadar acaba çok zor oluırmu yani alışabiliyolarmı sizin nasıl geçti küçük bebeklernizle tatiliniz çok merak ediyorum ya hasta olursa şimdiden tasası tuttu:((

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CokBilmis

Tatil deneyimlerimizi tek tek yazmıştım. Biz de ilk 5 yıldızlı otele gittiğimizde kızım 9 aylıktı. Sonra 11 aylıkken araba turu yaptık, butik otellerde kaldık. Bu yaz kızım 20 aylıktı. Çok da rahat ettik. Hiç gözünüze büyütmeyin.

Bodrum - Torba

Didim

Altınoluk

Bebeğiniz tuvaletini havuza yaparsa?

2 yaşından küçük çocukla denizde nasıl yüzülür?

1 yaşından küçük bebekle denizde nasıl yüzülür?

Antalya-Belek

Antalya-Tekirova

20 aylık bebekle İstanbul Antalya araba yolculuğu

Çanakkale (Assos) ve Bozcaada

Yalova Termal


Bebekle uçak yolculuğu
kedidirkedi

Biz ilk tatilimize kızım 2 ay 20 günlükken çıktık. Çeşmeye gittik. Ne rahattı. Sadece emzirdiğim için yemek sorunumuz olmadı, Hareket edemediği için nerde yatacak sorunumuz olmadı. Çeşme’de beachte sabahtan akşama kadar kalıyorduk. Beach in puflarında örtüsünün üzerinde uyuyor uyanıyordu, karnı acıkınca emziriyordum zaten şemsiyenin altındaydık. Şahaneydi. Eşimle nöbetleşe girmenin dışında bir sıkıntısı olmadı. Şimdi hayal oldu o beach,çünkü şemsiyenin altında zaptedemem artık. 16 aylıkken ikinci tatilimize çıktık. Otele gittik. Yine çok eğlendik. Yemek işi harika otelimiz sayesinde problem olmadı. Tavsiye etmek istiyorum, Alanya Delphin Deluxe Resort. Yemekleri gerçekten çok kaliteliydi, gönül rahatlıgıyla yedirdim. Bebekler için de ayrıca sebze çorbası vb. çıkıyordu. Barlar ve ekstra atıştırmalıklar her yerde elinizin altında ve çok zengin, bir sürü havuzu var, çocuk havuzları mükemmel, güneşin altında da kavrulmuyor. Ücretsiz lunaparkı var. Otel güzel, çalışanlar mükemmel. Kesinlikle tavsiye ediyorum, pişman olmazsınız. Bu geçtiğimiz yaz da 27 aylıktı, uçakla Stuttgart'a, oradan araba kiralayıp Zürih üzerinden İtalya'ya geçip bir sürü şehir gezdik, 1 hafta sürdü. Çok güzeldi, sorun yaşamadık. Bence hiç endişelenmeyin.


gmzalp

tek düşüneceğiniz çocuğunuzun iştahı, eğer yemek pek seçmeyen herşeyi yemeğe hevesli bir çocuğunuz varsa hiç düşünmeyin.ben hala rahat tatil yapamıyorum malesef oğlum çok iştahsız nereye gidersem gideyim 2 günden fazla kalamam çünkü oğlum hiçbişey yemeden dönüyoruz...


CokBilmis

Benim kızım çok iştajhlı, yine de tatilde pek bir şey yemez.

Emziriyorum ve tatilde vitamin veriyorum. 1 haftalık tatilde aç da kalsa dünyanın sonu değil, merak etmeyin :)ozgelif

Keyfinize bakın derim :) Rahat olun, tasalanmayın.

İlk tatil Elif 12 aylıkken herşey dahil bir sistemdi. Yemedi 5 gün boyunca sadece memeyle beslendi , takmadım. Hiçbişicik olmadı. Açtı ama mutluydu :)

Bu sene temmuz dönemi tatilimiz arabayla tur şeklindeydi Elif 24 aylıktı. Gökova,marmaris civarı değişik otellerde 2-3 günlük konaklamalarla geçti. Yine rahattım,yemedi,uyumadı takmadım. Sonuç o mutlu ben mutlu :)

İkinci dönem yine herşey dahildi. 26 aylıktı. Havuzdan çıkmak istemedi. ilk iki gün kafayı yesemde 3.gün kaydıraktan birlikte kaymaya başlamıştım ki bile :)

Sonuçta tabi ki huzurları bozuluyor,değişik bir ortam alıştıkları düzen yok. En az hasarla atlatmak için anahtar cümle temkinli ama rahat olmak. Zaten düzeni bozmuş bir bebeğe zor kullanırsanız geri dönüşü kötü oluyor :)

Delphin otellerini çocuklu ailelere şiddetle ben de tavsiye ediyorum. İlk tatilimiz de ikinci tatilimizde de herşey dahil sistemde Delphin tercih ettik. Sonuç inanılmaz. İlki delphin palace, ikincisi delphin botanik. Her anlamda gözüm kapalı tavsiyemdir.


minammm

teşekkürler gerçekten biraz rahatladım zaten alanya düşünüyoruz ama çok sıcak etkilermi onda kararsısız iştah konusunda herşeyi yiyor maaşallah zaten emziriyorumda tabi o zaman sıcak ve diğer şartlarda nasıl olur bilemem uyku sorunuda hallolursa bi sorun kalmaz sanırım


CokBilmis

Alanya'ya gidecekseniz Mayıs sonu, en kötü haziran başı gidin. Temmuz, Ağustos'ta ben dayanamıyorum oranın sıcağına :)


kedidirkedi

Ben de Ağustos sonu - Eylül başı tavsiye ederim.


Cevaplamak için Üye ol