bebek için kek tarifi

gulcinozden soruyor: 7

10 aylık bebeğime her gün papatya ve rezene çayı veriyorum.Yanında da kek versem iyi olur diyorum.Elinde bebek için kek tarifi olan varmı???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ra_she_de

http://askinevlilikhali.com/saglikli-kek-olur-mu-demeyin/


bu linkteki keki yapmıştım ben çok lezzetli oldu tavsiye ederim ben extradan içine ceviz ve havuçta ekledim


gulcinozden

gsh ye cevaben;
benim oğlum o konuda biraz kolay o yüzden kolaylıkla içirebiliyorum.Biberonbla içmezse kaşıkla veriyorum öylede içmezse bardakla veriyorum.Ayı itibari ile merak dönemi olduğundan bardakla içmek hoşuna gidiyor döke dökede olsa içmesi gereken kadarını götürüyor.Sizinki bilinçli olmadığı için bu oyunlara gelmesi zor tabii.Ben oğlum büyüdüğünde kullanırım diye renkli pipetler almıştım o zaman onun hatrına başka şeyleride işçer diye düşündüm.Böyle bişey deneyebilirsiniz ve okul sulukları falan hoşuna giderse içindekinide bahaneyle içebilir.


meryemmert

arkadaşlar ben içine tarçın elma havuç
ve toz halind ceviz veya fındık koyuyorum çok seviyor tarçın ın çk faydalı olduğunu biliyorum


skisac

bende şeker yerine pekmez kullanıyorum ama ayranı ve tuzu ilk kez duydum . Bu hafta sonu deneyeceğim.  Tarçına pek sıcak bakmıyorum tarçının faydası şekeri düzenlemek ancak mide için sıkıntılar yaratabiliyor. Benim annem tatlıların üzerine şekeri dengelesin diye hep tarçın koyardı sonra mide rahatsızlığı çıktı doktor tarçından olduğunu belirtmişti.


NILARACAROGLU

Merhaba, bebeğinizin bitki çayı içmesi çok güzel. Ancak bir uzman biyolog olarak nacizane yorumum bence her gün bitki çayı içmesin bebeğiniz. Gün aşırı verseniz daha iyi olur. Siz yine de doktorunuza danışın.


YesilAnne

şeker yerine pekmez kullanırdım ben. ve kakao kullanmazdım.


gulcinozden

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol