Kız Bebek İsmi Önerileri?

Pinaro soruyor: 10

13+2deyim ve dün doktorum %90 kız dedi..
Oğlum olcak gibi hissediyordum..Kız isim önerilerinizi bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


Yasemina

bende 5,5 ay oglum olacak sanmıstım hatta ilk kıyafetini bile buyuk bir inancla mavi almıstım kız oldu
sorun cok genis kapsamlı, ne tur bir ad, klasik mi, modern mi, yaygın mı, nadide mi, kulaga mi hos gelmeli sadece, yoksa anlamlı mı olmalı..


Pinaro

valla ben modern ve anlamlıdan yanayım..birde türkçe karakter olmaması iyi olur bence..


Yasemina

Ben Sonat - Tuana - Süsen ve Lara arasında kalmıstım, Lara'da karar kıldım. Süsen koymus olmayı da cok isterdim, cunku kızımın dogdugu ay acan bir cicektir kendisi. Esim karsi cikti. Sonat koyamamak da cok icimde kaldı. Ama simdi bakıyorum da, kızımın klasik muzige hic ilgisi olmayabilir. Iyi ki ona bastan boyle bir egilimi empoze edecek bir ad koymamısım, her ne kadar cok cok sevdigim bir isim olsa da. Bence her adın bir de hikayesi olmalı, bunlar da genelde mitolojik karakterlerden gelen adlarda oluyor. Lara'nın hikayesi pek ici acici degil ama orijinal anlamı guzel. Yadırganmasın diye ilk adını da Elif koyduk - cevremde Lara demeyen bir dolu insan var. Siz de tercihlerinizi 4,5 e indirgeyebilirseniz daha rahat secim yaparsınız.


GAMZEAK

merhaba,
17 aylık kız bebek bekleyen bir arkadaşıma ufak bir liste hazırlamıştım :) sizede yazmak istiyorum.Belki hoşunuza giden bir isim olur ,
*PIRIL,*DORA,*BİRCE,*DURU,*BADE,*CANSIN,*MASAL,*MİNA,*MERCAN,*AKEL,*LARA,*ALARA                   (biz şimdilik dora,lara,alara üçlüsünde takıldık ) herşey günlünüzce olsun ...sevgiler :)


rana_defne

Bizim kısa listemiz şöyleydi: Duru, İnci, İdil, Nehir, Nil, Bahar, Doğa, Ada, Ela, Deren, Beste, Defne...
Bir son dakika değişikliği olmazsa Defne olacak bizim bücürün adı.. :))rabbit

Benim kızım olsa Pelin koyacaktım adını ama su sıralar Nil adı da çok hoşuma gidiyor. Şu bir kaç senedir kimi duysam Duru ya da Defne koyuyor en popüler onlar herhalde


asli_arda

selam ,benm oğlum var ama kızım olsaydı adını ipek koyucaktım
duynnca çok hoşuam gitmişti ,şimdiden allh yardmcın olsun önğnde daha uzun aylar var bol bol düşünürsün ::)


NORTH_TAN

Biz evlendiğimiz yıldan beri kızmız olacak adıda MASAL olacak demiştik.Davetiyemiz zarfın da bile "MASAL 'a davet" yazıyordu. Yazımızda "Bir MASAL'ın başlangıcı gibi" cümlellerle yazılmıştı.
Ama oğlumuz KUZEY TAN ımız var.Adını son hafta koyduk. Ne isim bulsam kulp buluyordu herkes. bende son hafta eşime not ile yazdım ismini. Sabah doğuma girerkende herkese söyledik:))
Ben iki isim taraftarıyım. Hangisini beğenirse kullansın diye. Hatta uyumlu olsun üç seçeneği olsun:)))sedavesila

Biz kizimiz olursa Sila olsun istedik ismini cok eskiden beri (Sila adli dizi unlu olmadan once :). Ve Sila koyduk. Etrafimda duydugum begendigim diger kiz isimleri soyle:


Ekin
Maya
Minel
Ela
Asya
Derya
Oyku

Saglikli bir bebeginizin olmasi dilegiyle..


seda_melis

Son zamanlarda MİRA ismini çok sevmeye başladım. Anlamı, internetten bulabildiğim kadarıyla "karanlıkta yunuslara yol gösteren bir yıldız"mış. Çok sevdim. İkinci bebeğim olursa ve tabii ki kız olursa ilk düşüneceğim isim bu olacak.Cevaplamak için Üye ol