0-6 ay oyun aktiviteleri

denizderya1 soruyor: 4

Bebeklerinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz hangi aktiviteleri yapıyorsunuz hangi oyuncaklardan memnunsunuz. Fikir olması açısından paylaşımlarınızı bekliyorum. Biz oyun halısında vakit geçiriyoruz ama çabuk sıkılıyor. dönenceyi de pek sevmiyor hırçınlaştırıyor. genelde karşılıklı bakışma şarkı söyleme konuşma bu tür vakit geçirmeyi daha çok seviyor.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


pilz

bence 0-6 ay bebekler için en güzel aktivite bu yazdığınız bakışma- konuşma vs. biz de neler yapıyoruz biraz bahsedeyim. sabah uyanınca mutlaka bi konuşur gülüşürüz. akşama kadar da sürekli iletişim halinde olmaya çalışıyorum. değişik yüz ifadeleri farklı sesler çıkarıyorum baya dikkat kesiliyo. bunlar bize oyun gibi gelmiyo ama bebişlerin gelişimi için baya önemli. işim varken ana kucağı aldım ona da iki tane oyuncak astım orda oyuncaklarla ilgileniyo. 15 dk kadar. ama iş yaprken de ben yine laf atıyorum göz teması kuruyorum. dönence hiç kullanmadım. oyun halısı bizde de var ama hareket kabiliyeti şu an kısıtlı olduğu için pek verimli kullanamıyoruz sıkılıyor, belki 1-2 ay sonra oyun halısında daha çok zaman geçirir. bir de yeni yeni kavramaya başladığı için karşısına geçip akıllı inek diye bir oyuncak aldık tuşlarına basınca müzik çalıyor filan, onu tutuyorum onu kavrıyor daha çok ağzına götürmeye çalışıyor ama olsun :) yüzüstü yatırıp önüne bişeyler koyuyorum renkli ve farklı dokulu, onlara dokunuyor. bizde böyle. :)


pilz

bir de kol bacak egzersizleri yaptırıyorum. o da çok hoşuna gidiyor. egzersiz yaptırırken bi yandan şarkı söylüyorum. veya açıyorum internetten. 


missmarttle

3 aylıkken kızı oyun halısında epeyce oyalanabiliyordu. anakucağında camdan dışarı bakacak şekilde yatırdığımda uzun uzun bahçedeki ağaçları, yaprakları, dala konan kargaları filan seyrederdi ve kendi kendine sesler çıkarırdı (salon camlarımızın önünde iki büyük ağaç var) yüzüne yaklaşarak konuşmamı değişik tonlamalar yapmamı çok severdi. müzik açıp kucağıma alıp dans ettiğimde mest olurdu. kanguruyla veya slingle göğsüme bağlayıp evde takılırdım, elektrikli süpürge, çamaşır asma, bulaşık makinası doldurma vs. işler yapardım, eğer uyuyakalmadıysa gözlerini belertip incelerdi ne yapıyorum, neredeyiz diye:)


denizderya1

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler oyuncaklara hiç gerek yok sanırım bebeklerimiz sürekli bizi istiyor:)Cevaplamak için Üye ol