rOots anaokulu

figenerkl soruyor: 2

Merhaba 

Kadikoy bayar caddesinde yer alan roots anaokulu hakkinda bilgisi olan var mi?

Cok tesekkurler 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


bianne

ben de merak ediyorum umarım biri bilgi paylaşır


Aytenna

Merhaba, bu sene çocuğum bu anaokulundaydı. Bir paylaşımın altına yorumumu yazdım. Ama size de anlatmak isterim. Çok güzel bir bina, yüksek tavanlar, yeniden yapılmış harika bir köşk, menülerinde rafine şeker yok. Çok güzel bir bahçeleri var… bu anlattığım özelliklerine dayanarak da fiyatları üst segment. 

Ancak işleyişe baktığımızda işler değişiyor. Yeterince kullanılamayan güzel bir bahçe. Çocuklar İçin yapılmış ama çimlerin bakımı yapılıyor, fideler var zarar görmesin diye iki hafta çocukların kullanımına kapatılan bir bahçe. Üstelik tam havalar ısınmışken..

Yeni mezun olmuş, İki yıllık çocuk gelişimi eğitimi almış birini öğretmen olarak göreve almışlar. Üç yıllık tecrübem var diye kendini velilere tanıtıyor. Güzel güzel verdiğimiz paralar asla kalifiye eğitimci için kullanılmıyor. 

Okulda çeşitli sınıflarda ceza olduğu veliler tarafından doğrulandı. Farkeden yönetimle konuşan veliler tabiki üzerinde duracağız sözleriyle uğurlandı. Aleni cezalar bitse de üstü kapalılar devam etti. 

Yani uygulamaların son derece vasat olduğu, sadece gezdiğinizde sizi etkileyen bir görsele sahip boş bir anaokulu olduğunu tecrübe etmiş biri olarak söyleyebilirim. Bu sene ücreti de neredeyse ikiye katlandı. (Yani iki katından 5bin falan azdır) kesinlikle bu ücretleri haketmeyen bir okul olduğunu düşünüyorum. Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Çocuğum iki yıl daha anaokuluna gidecek. Böyle bir tecrübe bize iyi gelmedi. 

En iyisini çocuğunuz için bulmanızı dilerim. Cevaplamak için Üye ol