6-7 aylık bebek kaç gündüz uykusu uyur genelde?

burcuveduru soruyor: 10

Merhaba,


Kızımın gündüz uykuları en başından beri biraz sıkıntılıydı. Hep 30. dakikada uyanıyordu, ben de onu tekrar uyutmaya çalışıyordum. Son birkaç zamandır bazen 30 dakikayı geçebiliyor, bazen geçemiyor. Şimdiki sorum/sorunum ise şu: gündüz uykularının ikincisinden genelde 15:00-15:30 gibi uyanıyor. Üçüncü bir uykuya daha yatırsam saat 18:00 civarına kalıyor bu uyku. Bu durumda da gece uykusuna geçiş 21:00'e sarkıyor. 30 dakikalık bu üçüncü uykuyu uyutmasam bu sefer de gece uykusuna kadar dayanamıyor. Gece uykusuna erken yatıramıyorum çünkü babası işten anca geliyor, uykudan önce tek başıma yıkayamıyorum; ayrıca baba-kız doğal olarak bir miktar vakit geçirmek istiyorlar. Bir de 19:00 civarı gece uykusuna yatırınca uyanıp, hava henüz kararmadığından sanırım tekrar uyuması zor oluyor. Yani 2 uyku az; 3 uyku çok geliyor. Ne yapmalı? 6-7 aylık bebekleriniz kaç gündüz uykusu-ne kadar süreli uyuyorlar?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


becanim

bizde aynı durumdayız, üç uyku uyumak istiyor, üçüncü uyku geçe kaldı mı, ya geç kalkıyor, ya da üçüncü uykuyu gece uykusu yapmak istiyor, düzeni bozuluyor, saçmalıyor falan filan, ben çözümü şöyle buldum, bizim abla erken kalkıyor, en geç 7 gibi ayakta, 7 de kalkıyor, 10 'a kadar oyalıyorum, 10 dan sonra yatırıyorum, zaten benimkinin de uyuyor dediğim maksimum 30 dk. sonra 12-13 gibi çorba yedirip tekrar uyutuyorum, sonra ki üçüncü uyku 17  civarında kestirmelik uyku , gece de çok zorlamıyorum erken yatırmak için, çünkü evde abla var, eşimde ancak geliyor, onunla vakit geçiriyor, 21'den sonraki bi zaman diliminde uyuyor, gece uykuları bu ara çok düzensiz, çok kalkıyor, dişe yada sıcağı bağlıyorum, gündüzde az uyuyunca benim durumun harap :(


bcos

aynı sorun bizde de var, eşim saat 8'den önce eve gelemiyor ve birlikte zaman geçirsinler istiyorum... bir de bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama sanki babasını görmediği zaman daha huzursuz oluyor ( bu kadar küçükken olabilir mi ??) . akşamüstü saat 5-6 gibi bir yarım saat 3. uykusunu uyutuyor annem... gündüzleri de sabah kahvaltısından sonra ve öğle yemeğinden sonra takriben 9 gibi ve 13 gibi uyuyor... bazen 10 dakika bazen 1,5 saat hiç belli olmuyor ne kadar uyuyacağı... gece uykusuna da 9 gibi yatıyor, ve sonra sabaha kadar  hacıyatmaz gibi ben yatırıyorum o kalkıyor....


selencem

7-8 aylığı hatırlayabildim. 3 uyku uyuyup 21:00da gec uykusuna geçiyordu.


MCA

bence yazın 21.00 hiçte geç bir saat değil. zaten hava anca kararıyor. kızımın çok fazla uyku problemi oldu, ahkam kesecek değilim ama ben tracy miş ferber miş bunları uygulamayı hiç düşünmedim bile. eşim geldiğinde istisnasız (uyumuyorsa) kapıya gider karşılarız, kızım da sevinçten çığlık atar. bence babası ile vakit geçirmesi 1-2 saat erken yatmasından daha önemli, dediğim gibi yazın 21 geç bir saat değil. kışa doğru belki kendi kendine erkene çeker.


gesnur

biz 8 aylığız ama 7. aydan itibaren 3 uyku uyumaya başladı.

düzenimiz şöyle:

sabah 7-8 arası kalkış

9-9,5 arasınada uykuya geçiş

10,5-11 arası kalkış

öğlen 1-1,5 arasında uykuya geçiş

3-3,5 arası kalkış

akşam üzeri 5-5,5 arası uykuya geçiş

6-6,5 arası kalkış

akşam 9-9,5-10 civarı da gece uykusuna geçiş.

kendisi belirledi bu düzeni ben bişey yapmadım.

(karışık olmadı umarım:))



momoveannesi

2 uyku uyumali bence. İleride uyku sayisi 1 e inmeli zaten.


guneyda

saat 6 civarındaki uykuya ihtiyaç duyuyorlar , ve o civarda kısa bir kestirdiği zaman gece uykusuna geçmesi de daha rahat oluyor..en azından bizimki öyleydi...bırakın uykusu geliyorsa uyusun, gece uykusuna da 9 gibi yatsın çok geç değil ki.


nnunnis

Benim oğlum da 9. ayına kadar 3 gündüz uykusu uyudu.Bence uykusu geliyorsa bırakın uyusun zaten 3. uykusu kısa sürer muhtemelen daha sakin olur yoksa gece uykusuna yatırmanız daha zor olur.



voguefash

Merhaba araştırırken bu başlığı buldum ben de fikir alma amaçlı yazmak istedim. 7 aylık bebeğim ve yaklaşık 4. Ayına kadar geceleri en geç 9da gece uykusuna yatıyordu güzel bir düzenimiz vardı. Fakat tatilden sonra bu saat gece 11e kaydı ve hala böyle devam ediyor. Ben uykuyu çok seviyorum gece geç yatıp gündüz geç uyanıyorum o da buna alıştı bu yüzden sanırım iyice 😑 Şuan bizim odamızda beşiğinde uyuyor bizim odamız gündüz çok az ışık alıyor oğlum sabah 7de uyandıktan sonra emzirip tekrar uyutuyorum açıkçası biraz daha uyuyabilmek için bazen 10da bazen 11de uyanıyoruz tabi doğal olarak günde 3 şekerlemeyle birlikte gece 11de yatıyorum onu. Yakında işe başlayacağım düzenimiz tekrar değişecek annem ben işe gittikten sonra sabah uyutmaz onu benim gibi🙂 Ama biz de işten geç geliyoruz ve bebeğimi 9da uyutursam onunla çok az vakit geçirmiş olacağız😔 Geç uyuması geç uyanması onun için zararlı bir durum mu acaba?


derya275

Oncelikle allah bebisini size bagislasin benimki o donemde 2 tam uyku birde sekerleme yaapiyordu yani 45 dakka en fazla 1 saat uyandirin aksam uykusunada 7 7 bucuk civari yatip sabah 7 de kalkiyorduk bence bir bebegin gec yatip gec kalkmasi hic bana gore uzmanlara gorede uygun degil 


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kucakta uyuma!imdat! 5

Boğazda kızarıklık 0

Parmak emme 3

Uyaran eksikligi-otizm 2