lütfen biri bana yardım etsin!!!!

elifce soruyor: 7

oğlum aşırı derecede meme düşkünü bir çocuk ama özellikle son 2 gündür yalancı emzik niyetine kullanıyor beni bir meme ağzındayken bile meme diye ağlıo diğerini açmam için... ne yapacağımı şaşırdım en fazla 5 dk.oyalıyorum sonra tekrar başlıyo meme diye... izine ayrıldığımızda annemlerin yanında kalabalık içinde bıraktırsam ikimizde daha az üzülürüz diyorum ama sabretmek çok zorlaştı ne yapmalıyım sizce ve de nasıl başarmalıyım lütfen yardımmmm

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


OZLEMDEM

Bence cocugunuzun meme duskunlugunu cok dert etmeyin. Daha birakmak icin zamaniniz var. Biraz sabirli olun. Zamani geldiginde zaten cok kolay birakiyolar. Eger hala sutunuz varsa devam edin derim ben.


CiciAnne

Bu bir dönem sadece hatırlıyorum Ada da böyle olmuştu ve 18 aylık olmadan bıraktırmayacağım inadım yüzünden 1,5 ay yapışık yaşadıktan sonra bırakmıştım emzirmeyi.

Eğer devam etmek istiyorsanız sabredin, geçecek.

Bıraktırmak istiyorsanız emin olup olmadığınızı tekrar gözden geçirin (anne için zor bir süreç çünkü) sonra kararınızı verip bırakın. Ayrılmadan aksine daha fazla sarmaş dolaş olarak. Bu dönemde bebeğinizi bir yerlere bırakmanızı ya da kendinizden uzaklaştırmanızı tavsiye etmem.

http://birannedogdu.blogspot.com/p/memeden-kesme-dosyas.html


elifce

zaten yemek yemeğe ile problemli olduğumuz için 18 ayını doldurduğunda bıraktırmaya karar vermiştim ben nöbet usulu çalıştığım için hafta 3-4gün tamamen birlikteyiz 24 saat nöbet tutuyorum sonra tekrar birlikteyiz seklinde ...yani evde babasının evde olduğu zamanlar dışında oyalayacak kimse yok ersurumda yaşıyoruz ve havalr hala düzelmediği için sokağada çıkaramıyorm çok fazla sanki onu böyle daha çok üzüyormuşum gibi geliyo bana çünkü sürekli meme istiyo ve ben her istediğnde vermiyorum ağlıyo(çünkü sonrasında yemek yemiyo)biraz sakinleşiyo tekrar aynı ağlamalar.acaba diyorum bıraktırsam hiç değilse birkaç gün üzülür sonra düzelir ... yani kafam çoook karışık


elifce

...


balbocegim

artık eskisi kadar soğuk değildir havalar.. bence dışarıya çıkıp hava alın. beraber vakit geçirin. benim kızımda memeye düşkün. ama dışarda vakit geçirirken aklına meme gelmiyor bile. ama evdeysek, canı sıkıldığı an memeye yapışıyor. ben dışarı çıkarken yanıma oyalanacağı bişeyler de alıyorum. meyva, çubuk kraker..vs. dediğim gibi, belki havalar düzelsin diye bekliyosunuz ama ben burda kışın dahi dışarı çıktım. hava almak hem size hem bebeğinize iyi gelecektir..


ozzzy

Bu aylarda hepsi memeye çok düşüyorlar. Bebekler emme refleksleri  ile doğuyorlar ve yaklaşık iki yaşında bu ihtiyaçları bitiyor fakat 16-18 aylar arasında başlayıp bir kaç ay yoğun olarak meme istemeye başlıyorlar   her istediğinde memeyi  vermenin bıraktırmayı kolaylaştırdığı söyleniyor. yani doyuma ulaşması gerekirmiş. sakınırsanız parmak emme gibi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz var. bu da biliyorsunuz diş ve parmak yapısının bozulmasına sebep oluyor.


elifce

teşekkür ederim cevaplarınız için dün akşam kesin karar vermiştim bıraktırmak için  o kadar bunaltmıştı ki acı duyuyordum artık ama kıyamadım buna henüz bende hazır değilim zaten bir sekilde oayalamaya çalışıyorum dışarı zaten çokksık çıkıyoruz soğuk olsada ama genelde kısa kalmak zorunda kalıyoruz soğuk olduğu için...mümkün olduğu kadar gündüzleri azaltmaya çalışacam çünkü yeme problemimizde mevcut...Cevaplamak için Üye ol