bebek bezi

ukba soruyor: 9

Arkadaşlar yenidoğan için hangi bez kaç numara önerirsiniz. Yenidoğan boyları mı yoksa 3-6 kg mı daha kulllanışlı olur?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


basakboran

kaç kilo bebeğiniz ona göre kullanın


ukba

bebeğim daha doğmadı:) hazırlık için şimdilik 1 paket almak istiyorum


elif_mami

benim bebeğim 3,600 doğmuştu, ben de sizin gibi doğmadan önce primanın yeni doğan için olan bezlerinden aldım, çok da memnun kaldım ama şimdi 2 aylık oldu ve prima mini(2) 3-6kg. kullanıyorum.. bebeğinize sağlıklı bir şekilde kavuşmanız dileğiyle hoşçakalın.. :))


dreliftural

bence 1 numara almalısın, çok tombul bi bebek olmadığı sürece uygun olur. sonra hızla kilo almaya başlayınca numaralar hızlı değişecek. benim elimde prima premium care numuneleri vardı, fena değildi, özellikle yenidoğanlara uygun yapmışlar. ama canbebe de güzel bi bez tavsiye edebilirim.kuzununannesi

1 NUMARADAN 1 PAKET ALDIM BEN

ODA YETTİ ZATEN HEMEN 2 NUMARAYA GECTİK..


jildando

Bende aynı şeyi yaptım sadece bir paket aldım, çok da rahat oldu ama 2 . pakette bir boy büyüğe geçmiştim. Bebek doğunca herşey tam olmalıymış gibi gelir insana ama gerçekten gerekli olanlar dışında birşey almayın bence. ( bez, ıslak mendil ve bir kaç kıyafet, ateş ölçer vb.) Çoğunu kullanamayabiliyorsunuz.
Doğumdan sonra almakta serbest:) İhtiyaç duydukça alırsınız, şimdilik bir paket alın, zaten çok var içinde sonra bakarsınız ne yapacağınıza.


Taita

alacaksanız 1 numara yenidoğan alın bir paket. zaten hemen 2 numaraya geçersiniz. mesela biz kızımız 7 kilo olunca 4-9 kiloyu değil de 7-18 kiloyu kullanmayı tercih ettik ve hala da öyleyiz. biraz büyük olmasında yarar var bezin..


NuPe

ben prima yenidoğan 2 numaradan başladım direk,bebeğim 3310 gr doğmuştu çok rahat etti.ama 1 paket 1 numara ile başlanıp sonra 2 ye de geçebilirsin.Hala prima ya devam ediyoruz 4 numaradayız,primadan şaşmayın.
ayrıca ıslak mendil için de unibaby yenidoğan öneririm içeriği sadece su ve pamuk başka bir katkı maddesi yok.
sağlıklı ve kolay bir doğum dilerim.


Aysegul_Yagmur_Irmak

1,5 ay 1 no,
1,5 ay 2 no kullanmıştık oğlumda.

Kızımda 1 noyu 2 ay kadar kullandık, 2 noyu da 1,5 ay kadar kullandık. Halbuki kızım daha kilolu doğdu ama ben biraz da bezler bitsin istedim ama 1 nodan 140 tane, 2 nodan da 50 tane falan artmıştır.

Oğlum 3.090 gr
Kızım 3.140 gr doğdu.


Cevaplamak için Üye ol