BURUN TIKANIKLIĞI STERİMAR SPREY

SEREL soruyor: 3

oğlumun hafif burun tıkanıklığı dün gece kabusa döndü.uyutup yatırdığımda tıkanıklıktan dolayı kalktı ve sabaha kadar ağladı,ezanda pes etti ve uyudu.tıkanıklıkla beraber burun akması ve öksürükte başladı.dün sterimar sprey alıp kullandım,ibufen şurup verdim.bu durumu yaşamış arkadaşlar bebeğimi rahatlatmak için neler yapabilirim acil yardım lütfen.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ilknurarda

biz tonimer baby kullanıyoruz. belli aralıklarla sıkabilirsin. odasını sık sık havalandırmak işe yarar. bir de tülbente sardığnızı kesilmiş bir soganı yatağına yakın bir yere koyarsanız daha kolay nefes almasını saglayacaktır. ibufene de her seferinde başvurmamanızı tavsiye ederim. içindeki maddenin bagışıklıga büyük etkisi var. bu nedenle illede ilaç kullanacaksanız ve ateşi çok yüksek değilse peditus iburamin cold grubu gibi sogukalgınlıgına yönelik ilaçlar kullanmanızı tavsiye edebilirim çok geçmiş olsun


CokBilmis

Bizim evde hamileliğimden bu yana (yaklaşık 4 senedir) hiç ilaç kullanılmıyor:

 

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/01/tkal-burun-nasl-aclr.html


aysuntasli

Burun tıkanıklığı hamilelikte yaşadığım neredeyse tek sorun oldu. Okyanus suyu, serum fizyolojik veya naneli/ okaliptüslü kremler hiçbir işime yaramadı. Gitgide de daha kötü oldum.

Doktorum, otrivine spreyin pediatrik yani çocuklar için olan versiyonunu önerdi. O işime yarıyordu, sıkar sıkmaz burnum açılıyordu, ama o sprey de alışkanlık yapıyor sanırım, sorunu tamamen geçirmeye faydası olmadığı gibi gitgide daha sık ihtiyaç duymaya başladım. Üstelik, doktor önermiş olsa bile ilaç kullanıyor olmak fikir olarak da hoşuma gitmiyordu hiç.

En son SINUS RINSE diye birşey önerdi bir arkadaşım. İçinden kendi şişesi de çıkıyor, suyun içine tuz ve karbonat içeren bir karışım koyuyorsunuz yine kutudan çıkan. Çok doğal bir içeriği olduğu için, hamileyken, emzirirken veya tıkanıklık yaşayan çocuğunuza gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üstelik istediğiniz sıklıkta.

Benim en rahat ettiğim bu oldu. Hem içim de rahat, ilaç değil çünkü. Denemenizi öneririm.Cevaplamak için Üye ol