sezeryandan sonra normal doğum yapan varmı

cano soruyor: 8

8 aylık hamileyim. Kızım ters olduğu için benimde yaşım 35 üstü olduğu için ilk doğumum sezeyandı fakat şimdi açıkçası bebeğim doğsun normal doğum olsun ki zaten 9 ay sıkıntılı geçti bide bi 8 ayda ameliyat sızı çekmiyim diyorum.bu arada ilk doğumumun üzerinden 2 yıl 2 ay geçti .ne dersiniz

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


fistikcik

sezaryandan sonra normal doğum mümkün. Bu duruma kısaltmayla "ssvd" adı veriliyor. Internette ya da Nurtura'da ssvd ismiyle arama yapın, pek çok bilgi bulabilirsiniz.


tiara

nurturia'da ssvd ile ilgili gruplara şu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.nurturia.com.tr/search/discussion?text=ssvd&page=1


denizkayla

Arkadasim yapti sorunda yasamadi.


guliz

geçenlerde facebooktaki ssvd grubunda bir haber vardı. 2 sezeryandan sonra üçüzlerini normal doğuran bir kadının haberiydi. başlı başına sorunuzu yanıtlıyor sanırım.guliz

benim de canım tatlıdır, o yüzden bir daha sezeryan olmayı hiç istemiyorum. ssvd de rüptür riski sezeryandaki kalp durması riskinden azdır mesela. doğumdan sonra toparlanması kısa sürer, sezeryan dikişleri 3 yıl sonra bile sızlatmaz, doğum sonrası sondayla dolaşmak zorunda kalmazsınız, emzirme sorunları yaşamazsınız, sütünüz vaktinde gelir, bebeğiniz akciğerlerini doğum sırasında kullanmayı öğrenmiş olur vs vs. 

 


CokBilmis

Bir blog yazarı henüz yeni ssvd yaptı: http://seyyafinannesi.wordpress.com/2012/05/11/oglum-ve-kizimla-bir-hafta/

ssvd yapan annelerin buluştuğu Türkçe bir yahoo grubu da var: http://health.groups.yahoo.com/group/ssvd/


asna

merhaba,

nurturia icersindeki ssvd grubunun direkt linki:

http://www.nurturia.com.tr/groups/da3bd7a3-a25a-4739-8b3d-9f5f018a7df0/1/ssvd

burada kapsamli bilgiye ulasabileceginiz yerli ve yabanci sitelerin uzantilari mevcut.

ssvd yahoo group gecen yila kadar cok aktif olsa da (gecmis yazismalari okuyabileminiz adina üye olmanizi elbette tavsiye ederim) su anda en aktif yerli grup facebook'daki ssvd grubu:

http://www.facebook.com/#!/groups/ssvd1/

buranin 'belgeler' kismindan ya da güncellemeleri geriye dönük okuyarak bir cok ssvd hikayesine ulasabilirsiniz. burada ve yahoo grubta ssvd destekleyen doktor ve ebeler de üyeler arasinda, zaman zaman onlar da paylasimda bulunuyorlar. ssvd adaylarinin arasindaki bilgi paylasiminin (makaleler, yazilar, tecrübeler) ve fikir alisverisinin aday üzerinde destekleyici bir etkisi oldugunu düsünüyorum.

esasen bu face grubunu sadece ssvd adaylarina degil, dogal (normal degil, dogal) dogum isteyen tüm anne adaylarina tavsiye ediyorum, zira istekleri disinda sezaryen olmus olan adaylarin bireysel tecrübelerinden de cikarim yapabilecegimiz ve baska platformlarda ulasilmasi cok mümkün olmayan bilgi paylasimlari oluyor.

nurturia icerisinde de yillardir mevzuya dair makale okuyan, arastirma yapan ve bilgi yüklü olan üyeler var, onlarla da paylasim adina irtibata gecebilirsiniz (ssvd grubundan ulasabilirsiniz).

bebeginizi saglikla kucaginiza almaniz temennisi ile...


erhanozlemkuzey

Bende cok istiyorum normal dogumu tadabilmek.insallah ikinciyi normal.cok istiyorum.destek.olan herkese cok.tesekkurler


Cevaplamak için Üye ol