yemeğini agzında tutuyo,

oglumveben soruyor: 1

merhabalar. 10 aylık bir oglum var 2 kilo 800 gram dogdu . şu an alt 2 dişi cıktı ve üst dişleri cıkma aşamasında ve 7 kilo 800 gram. bizim sorunumuz ise son 15 gündür yemek yemede sorun yaşıyoruz tam bir kabus

yicek oldugu her ne olursa olsun katı sıvı ve püre agzında tutuyo . kesinlikle yutmuyo yarım saat 1 saat tuutugu oluyo nasıl aşabilirim bilemiyorum bugün doktora götürdüm . iştah acıcı şurup verdi. bu konuda bilgisi olan arkadaşalrın yardımlarını bekliyorum. tşkler

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


CokBilmis

Çocuğunuzu hiç yemesi için zorladınız mı?
Yemeği ağzında tutması normal bir davranış değil. Dolayısıyla ben doktorunuzun aksine, bunun bir iştah problemi olduğunu düşünmüyorum. Daha çok psikolojik bir tepki veriyor gibi görünüyor.
Eğer yemek yemesi için hiç zorlamadıysanız, belki diş çıkartma dönemindedir ya da sıcaklardan etkileniyordur. Sık sık yemek teklif ediyorsanız, bundan sıkılmıştır ve ağzında yemek tuttuğu sürece sizin yemek teklif etmediğinizi de fark ettiyse, bu yöntemle sizi kendinden uzak tutuyordur :)
Tamamen farklı bir soruna tepki gösteriyor da olabilir. Mesela belki sizin ilginizi çekmek istiyordur ve ağzında yemek tuttuğu sürece ilginizin tamamen onda olduğunu fark etmiştir?
Pekçok farklı nedeni olabilir. Annesi olarak sorunun kökenini ancak siz bulabilirsiniz.
Bebekler sandığımızdan çok daha zekiler.



Cevaplamak için Üye ol