bebek bezileri için çöp kovaları

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


esrasena

merhaba,kullanan bir akadaşım var corbell çöp kovası ama bence gereksiz küçük poşetler biriktir.onun içine at sonra çöpe at,koku yapmıyor o zaman :)


kuzum

Biz kullanıyoruz. Daha önce bir anne gereksiz alınanlar listesinde sıralamıştı ama benim olmazsa olmazlarım arasında. bebeğim hala bizle aynı odada ve gündüzleri de alt değiştirmeleri falan hep bizim odada bizim yatakta olur. bu çöp kovası da odamızda duruyor. altını aç, temizle, giydir falan derken bir de kirli bezi atmaya gitmiyorum bir yere. ayrıca mutfaktaki çöpe atsam olmaz, poşete koyup başka yerde muhafaza etsem kokar falan filan. hiç koku yapmıyor. tavsiye ederim. bir tek içine koyduğunuz poşetler ayrıca satılıyor, belki yıllarca kullanacağınız için sürekli çöp poşetine para vermek saçma gelebilir ya da ona verdiğiniz paraya üzülebilirsiniz, biz alıyoruz şimdilik hala ama içine en büyük boy çöp poşetlerinden mi koysam diyorum, gerçi ikisinin fiyatı da aklımda değil. ya da hiç poşet koymayıp öylece atayım bezleri, dolunca hepsini bir torbaya doldururum diyorum. bilmem olur mu. ne geveze yazdım.


esrasena

bence öyle ama ben bizzat denemedim.ucuz bişey de değil hem.
http://www.e-bebek.com/saglik_gerecleri/diger/korbell_bebek_bezi_cop_kovasi_sistemi/XYZ-M250DS
çöp kovaları için,çilek-çiçek-meyve...vs kokan çöp poşetleri de var.o da iş görebilir ;)


kuzum

biz angelcare kullanıyoruz. farkı kovanın kapanma şekliyle ve sanırım poşetiyle hava geçirmemesi. yani normal kovalardan farklı. biz annemlere şehir dışına gittiğimizde bez olayımız şöyle oluyor. kirlileri biriktirmek için poşet istiyorum, kokmasın diye ağzını düğümlüyorum. yenisini atacakken düğümü açmaya çalışıyorum, sonra o çirkin görüntüden rahatsız olup yeni bir poşet daha. sonra onun ağzını kapamaya üşen, koku yapsın, mutfak çöpüne at, her açtığında buram buram vs. şımarıkça oldu sanırım, sanki çöp kovasıyla mı doğdum ben ama ne bileyim alışınca "amaan burda da şu bezleri atmaya yer yok"a gidiyor olay:))Aysegul_

ben hala altını yıkıyorum. bizde de alt değiştirme işi her zaman yatak odasında, yatağın üstünde olur. ben ebeveyn banyosunda altını yıkıyorum. banyoya bezlere ait ayrı, 1 günlük çıkan bezi alacak kadar, pedallı çöp kovası aldım içine de ona uygun çöp poşeti aldım. çok dolup çöp kovasının kapağı aralık kalmadıkça koku yapmıyor hiç. her gün alıp ağzını bağlayıp diğer çöp poşetimizin içine koyuyorum ve o şekilde kapıya bırakıyorum.


maydemir

sadece bezler için ayrı bir çöp kovası ayırdık ve sadece kirli bezleri atıyoruz içine. çöpüde hergün değiştiriyoruz ancak kakalı bez olduğu zaman kapak kapalı da olsa, ayrı poşete koyup atmış dahi olsak bariz koku geliyor ve gerçekten insanı rahatsız ediyor. hele ki dışarıdan gelen birisi kokuyu hemen aldığı için daha da fazla rahatsız oluyor.
bu nedenle angelcare'ı araştırıyorum, gerçekten işe yarıyor mu? kokuyu gercekten önlüyor mu konusu benim için çok önemli.

yazılanlar dışında kullanan ve artı eksi yonlerını soyleyebilecek anne&babalar var mı :)

sevgiler


egis

Merhaba, Ben Korbell kullanıyorum. Angelcare de  bakmıştım alırken, sanrıım bir farkı yoktur. Oğlumun odasonda duruyor kova. Kapağı kapalıyken hiç koku sızdırmıyor ama bezi atmak için kapağını açtığınızda kokuyu alıyorsunuz tabi ki. Ben memnunum.


joanna1_

Bence gereksiz. bikaç tanesi bi poşette birikince ağzını kapat çöpe at gitsin. aynı odada duruyor çıkmak zorunda değilim demiş biri. ama el yıkamak için bile ondan sonra banyoya gitmek gerekiyor nihayetinde. alt değiştirip aynı odada biriktirmek el yıkamamak ne derece hijyenik bilemedim. 


Cevaplamak için Üye ol