çiş görmek istemiyorum artık

ssebnemm soruyor: 2

Merhaba 4 yaş 3 aylık oğlum daha iki yaşındayken bezi bıraktı önceleri gündüz de gece de hiç sorunumuz olmamıştı ama kısa bir süre sonra gece kacirmalari başladı. Bazen hiç kacirmiyor tamam oldu dediğim anda gecede üç defa kaçırdığı oluyor. Dün gece çise kaldırdım arkamdan kendi yatağına isedi değiştim üstünü başını gece bir de geldi yanımıza yattı bir de bizim yatağı isedi. Ha oldu olacak derken artık tahammülüm kalmadı. Bu gece iki senenin ardından bezle yatırdım iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum. İçim içimi yiyor ya beze güvenip iyice salarsa diye. Bunun çaresi yok mu? İnternette beş yaşa kadar normal diyor ama bu bana hiç normal gelmiyor. Bazı geceler cisim var diyip geliyor da çoğu zaman neden gelmiyor? Doktora mı götürmek gerekiyor acaba?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Nurcancan

merhaba.. onun 11 aylık bir kardeşi var.. o beze yapıyorsa tabi ki o da yapabileceğini düşünecek:) benimki "anne ben de bebeğim" derdi.. o da bez isterdi.. bıraktığı halde takardım.. sırf gönlü olsun diye.. aralarda ortalığa kaka yaptığı da oluyordu.. 

kreşe gidiyorsa öğretmeniyle de bir konuşun. orada onu etkileyen değişik bir şeyler olmuş mu bir konuşun derim


ayazlali

Benim büyük oğlum bir şeye stres olduğu zaman gece yatağına çiş yapar. Bunun üzerinde bir kontrolü olduğunu sanmıyorum. Gece kalkıp yatak değiştirmek sinir bozucu, bence bez iyi bir çözüm olabilir, kendisini de ikna ederseniz ve bunu bir ceza değil de durumu idare etme yöntemi olarak sunarsanız. Benim oğlumda alerji ilacı da gece çiş yapmasina yol açıyor, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine alerji ilacını tam yatarken değil de yatmaya iki saat kala vermeye başladım ve bu sorun çözüldü. Hala da benim stres olduğunu tahmin etmediğim şeyler yüzünden arada çiş yapar gece. Yeni kardeş büyük bir stres, eminim onun da etkisi vardır.

Durumu kabul edip çocuğun isteyerek yapmadığına ikna olursanız hayatınız çok daha kolay olur. Ayrıca her çiş için bütün nevresimleri yıkamayin, yatağın üstünü açın, akşama kadar kurur. Yatağa su geçirmez alez serin bir de. Kendi işinizi kolaylaştırmaya bakın yani, çocuk kendi çişini halleder illa ki vakti gelinceCevaplamak için Üye ol