süt azalması

eab soruyor: 6

aksamları 8:30 gibi oglum uyuyor. 11:30 - 12:00 gibi sütümü  sagıyorum 3 te kalkıyor çünkü.Genelde 90-100-130 cc çıkıyordu. ama son 3 sağmammda neredeyse hiç çıkmıyor.Eren bana gündüzleri çok aç gibi gelmiyor ama genel olarak sütümde bi azalma varmıdır o saatlere özelmidir yardımcı olabilirmisiniz????

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ipekkusgoz

Hemen bozmayın moralinizi.Musluk değil ki bu açtığın an gelsin:))).Çok yenisiniz daha,maşallah emzirme aralarında sağmayı gerektirecek kadar da mevcut sütünüz. Öyle hemen kolay kolay gitmez, yeter ki siz rahat olun.Suyunuzu için, süt artıcı şeyler kullanıyorsanız onlardan için. Sütün en büyük düşmanı sıkıntı,üzüntü.O uyuyorken siz de uyuyun, dinlenin.sağarken hemen süt gelmiyor diye bırakmayın sağmayı,sağdıkça geliyor merak etmeyin.Ben 17,5 aydır emziriyorum.2 hafta kadar önce resmen kesildi sütüm bir sinir harbi sonucunda. 3 emzirmemde resmen boş meme emdi oğlum. Ama geri getirdim çok şükür.


esgi

Hiç hiç bozmayın moralinizi bence de, geceleri yorgunluk dolayısıyla sütün en az geldiği saatlerdir. Bebekler bir şekilde çekiyor ama sağma makinaları o kadar başarılı olamıyor malesef. Bir de ilk üç ay vücut bebeğe adapte olurken üretmesi gereken süt miktarını bilmiyor, fazladan geliyor hep, bizler de böyle gidecek sanıyoruz. O sürecin sonrasında ise tam küçük afacanlarımızın ihtiyacı olan miktar çıkıyor. Eskisi gibi göğüs pedleri ıslanmıyor, göğüsler şişip taşlaşmıyor. Ben üçüncü ayda sütümün bittiğine inanmıştım sırf bu yüzden :) Ama halen daha geceleri emzirip, gündüzleri iş yerinde süt sağabiliyorum çok şükür :)


urasbebek

sütün gayet normal stres yapma süt için papatya rezene ve anosonu eşit miktarda karıştırır demle günde iki fincan iç bak farkı göreceksin hem sütün artacak hem varsa bebeginin gazına iyi gelecek ben dogumdan itibaren uyguluyorum benim bebegim erken dogdu ve dogal olarak sütüm yetersizdi dr tavsiyesiyle başladım ve işede yaradı tadı da kötü degil :) dene bence..


oykm_08

yazı içerisindeki farklı bir konuya değinicem, 11:30- 12:00 gibi sağıyorum demişsiniz ya acaba emzirdikten sonra mı sağıyosunuz? o saatlerde direk sağmak yerine bebeğiniz uyurken emzirseniz sonra sağmayı deneseniz belki gece 3te uyanmaz hem sabah sütünüz daha bol olur..


eab

Gündüzleri zaten bir sorun olduğunu düşünmüyorum bir süre sağmayı ihmal ettim oyüzden o saatte gelmeyebilir diye düşünüyorum. urasbebek acaba nekadar suya ne kadar koyucam.oykm_08 emdikten sonra sağmıyorum 8:30 da emdirip yatırıyorum. En son emmesinden 2-3 saat sonra sağıyorum.


urasbebek

sorunu simdi gördüm kusura bakma hek fazla ps kalamıyorum:)  rezene papatya anoson aktardan onu eşit miktarda karıştırt  benim ikea da satılan fincana atılan top demligim var onda yapıyorum sende yoksa bi su bardagına bi tatlı kaşıgı koy isterssen şeker koyabilirsin valla ben hergün (hatta şimdi sana yazarken bile)içiyorum içmedigim zamanda hem sütümde hem bebegin gazında fark ediliyor . bu arada hepsinden ikişer liralık al o bi aya yakın bana yetiyo pahalı bişey deyil ama bi mucize:))) umarım faydasını görürsün demicem görecegini biliyorum:) Cevaplamak için Üye ol