uyku düzeni

hande soruyor: 6

Yeniden uyku düzenimizi bozduk malesef. Saat 11lere kadar evin içinde dolaşıp duruyoruz.  uykusuda geliyor huysuzlaşıyor hadi artık yat diyince kıyamet kopuyor hıçkıra hıçkıra ağlıyor:( uyku rutinine sadık kalıyoruz, banyomuzu yapıyoruz, sütümüzü içiyoruz herkeze iyi geceler diliyoruz, kitap okuyoruz tam dalmak üzereyken olanlar oluyor.  Şimdi sırada ne var???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


hande

bakkaldan yumurta almadığı için hayıflanan  sadece ben değilim yani:))


yusufunalemi

oğlumla illk günlerden beri uyku sancımız var.beni mahveden bi durum zira hiç bir şeye yetememezlik halini aldı bir süre sonra durum.ne ev ne iş ne oğlum.hiç biri rayında değildi.üstelik etraftan uyutamıyosun büyütemiyosun die gelen söylemler beni daha beter ediyordu.okumak araştırmak derken bunların hiç birini uyduramadığım oğlumla sonrasında ancak oğliş 2 yaşı bulunca şöyle deliksiz 2 saat kadar uyku uyur olduk.velhasılı şimdilerde de sizin de yazdığınız gibi kendime ve kendi işlerime ayırdığım zamanla uykusuzum bu seferde:))))
her daim uykusuz bir anne:))))
her daim cingöz oğliş:)))


Damlanin_Annesi

Merhabalar, benimde 1 yaşında kızım var, tam uyku düzeni oldu diyorum. Herşey sil baştan oluyor.  Diş geliyor, hastalanıyor, tüm rutin bozuluyor.

Bebek ve çocuklu hayatta en büyük düzen sanırım düzensizlik...


handecelik

merhaba. benimde oğlum tek başına uyumak istemiyor.Neredeyse 1 saat sürüyor uykuya geçmesi. bende iş yetiştirme derdinde olduğumdan bunalıyorum.kitap okumamı pek istemiyor,bazen müzik dinliyor bazen de sohbet edelim diyor.sabah 08.00 gibi uyanıyor, öğlen 1,5 saat uyuyor ve 15.30 da kalkıyor ki akşam 21.30 da uyuyabilsin  ama 22.00 yi de buluyor artık. kıyamıyorum , yanında oturuyorum . sizce ne yapabilirim ?


Damla

handecelik, bizde de aynı dert var. Yalnız uyuyor. Ama odadan çıkmamamız için her türlü direnci gösteriyor. Pijamalarını ters giyiyor, çişim geldi diyor, su istiyor...

Ben biraz fazla yorulduklarını da düşünüyorum. Bir yarım saat erkene almayı denesen, belki daha rahat uykuya dalar.


hande

Gerçekten de uyku saatini 10dk geçirelim çocuğun üstüne extra bir enerji geliyor ve hiç yatmak istemiyor. Dün gece tam uyumak üzereyken üst komşudan gelen seslerden korktu ve bağırarak odasından kaçtı (üst komşu olayınıda birtürlü anlayamadı)
daha sonra en son saate baktığımda 11 olmuştu ve bizimkisi hala tazı tuut diye bağrarak evde çığlıklar atarak koşuyordu. nasıl oldu bilmiyorum ama bir ara ikimizde sızmışız. Gece boyuda huzursuz uyudu ve sabah 5 te kalktı. Çok yorulmaları hiç iyi olmuyor. Nekadar geç uyurlarsa okadar erken kalkıyor ve okadar huzursuz uyuyorlar. 8.30 da yatsaydı kesin 7 ye kadar uyurdu.
Cevaplamak için Üye ol