işe başlama ve meme emme

oya99751 soruyor: 4

Ben 3 gün sonra işe başlayacağım kızım 13 aylık ve ben memeyi  azaltmaya çalıştıkça o daha çok emmek ister oldu gece en az 2-3 defa uyanıp emiyor bir de sabah kalkınca emziriyorum öğlen emiyor ikindi vakti emiyor yani belli olmuyor bazen daha sık emiyor ama ben işe başlayınca sabah emzirip işe gidicem eve süt bırakıcam ve bakıcısı ona biberonla öğlen verecek zaten saat 17,30 da evde olucam o saatten sonra tekrar emziricem ama suçluluk duyuyorum ve  çok üzülüyorum emmek isteyen bir bebeğim var ama ben işe başlamak zorundayım ayrıca bana çok düşkün hep kucağımda uyuyor çok üzülüyorum bana akıl verin aslında geceleri çoğunlukla meme emmeden de uyutuyorum kucağımda sallıyorum ama gündüz hep meme emerek uyuyor ne yapacağım çok üzülüyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


fistikcik

Sizi anlıyorum, ama bu kadar üzmeyin kendinizi. Bebekler farklı durumlara adapte edebiliyorlar kendilerini. Benim kızım da meme düşkünü bir bebek (hatta "mem mem mem" diye ağlar :). Sadece memede uyur. Ama iş sebebiyle evde bulunmayacağım günlerde annem sağıp bıraktığım sütü içirip, yemeğini yedirip sallayarak uyutabiliyor. Tabii o günlerde akşam eve gelişimi dört gözle bekliyor ve gelir gelmez memeye yapışıyor. Ama ben yokken de uyuyabiliyor. Keyfi de gayet yerinde oluyor.
Bebeği bırakıp gitmek aslında bebekten çok belki de bizler için daha fazla yıpratıcı. Kendinizi üzmeyin, evde erken olabilmeniz çok güzel (ve büyük şans). Gündüz ememediklerini akşam telafi eder, merak etmeyin.


tiara

sizin kaygınızı algıladığı için o da kaygılanıyordur o yüzden size ve memeye daha çok yapışıyordur. rahat olun, çocukların adaptasyon yeteneği bizimkinden daha yüksek, biz daha zor alışıyoruz ayrılığa :}

alışır yeni düzene meraklanmayın.


miss_biolog

oya hanım,
öncelikle hiç ama hiç suçluluk hissetmeyin. bebeklerimiz anneleri çok seviyorlar evet ama meme emdikleri için değil. anneleri oldukları için. sizin bebeğiniz de sizi annesi olduğunuz için seviyor. siz memeyi hepten kesseniz bile o sizi yine sevecek. kaldı ki bırakmıyorsunuz, inşallah emdiği kadar emecektir. gündüz 1-2 meme saati değişecek sadece. merak etmeyin sizsiz de idare edebilecektir, uyuyacak, yemek yiyecek, geldiğinizde de özlemle sarılacaktır sadece. ben kızım 1 yaşına gelene kadar günde 2-3 sefer eve gittim (evim işe yakın olduğundan) sonra gitmedim ve kızım hiç aramamış. eve gittiğimde hemen kucaklaşıp meme emmeye geçtik. büyüdükçe zaten emme sayısı değil o zamanın niteliği daha önemli oluyor. siz de sayısı azalacak diye üzülmeyin, bebeğiniz sizi yine sevecek ve büyüyecek. bu düşünceyle rahat olun.


GOGO05

hiç üzülmeyin işe başlayınca saatlerini ona göre ayarlıyorlar ve inanın sevgilerinde hiç azalma olmuyor ben küçük bir ildeyim sabah emzirip çıkıyorum öğlen geliyorum sonra 5 den sonra tekrar emziriyorumCevaplamak için Üye ol