Ankara'da Çocuk Berberi

yesim soruyor: 5

Merhaba,
Oğlumu ilk kez traş ettireceğiz.Aslında hiç traş ettirmek istemiyorum ama çok terlediğinden ona da eziyet etmek istemiyorum. İlk traş olduğu içinde biraz tedirginim ve nerede traş ettireceğimize karar veremedik. Sizlerin gittiğiniz önerebileceğiniz yerler  var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Zeytinlerinannesi

babasının gittiği mahalle berberine gidiyor benimkiler..geçen cumartesiye kadar berber koltuğuna oturmuyorlardı, babalarının kucağında traş oluyorlardı. üstlerine de uzun kollu faaliyet önlükleri var ya, onlardan giydiriyordum çünkü berberin önlüğünü takmayı da sevmiyorlardı. geçen cumartesi milat oldu, koltuğa oturup, berber önlüğünü takmışlar kendi istekleriyle. bunda her yürüyüşe çıkıldığında berber abinin dükkanına iki dakika uğrayıp iyi işler dilemenin, iki muhabbet etmenin de payı var sanırım, saç kesmek dışında da arkadaş oldular çünkü berber abiyle.
bir de sanırım işin sırrı sizin kasılmamanızda. acaba nasıl olur diye kafaya takmayıp traş olmak dünyanın en sıradan gündelik işiymiş gibi davranmanızda. "korkacak bir şey yok" diyerek, aslında korkulacak bir durum olabileceği mesajı vermemenizde.
ama tabii her çocuk farklı, benim yeğenim, neredeyse 10 yaşına kadar her berbere gidişinde problem çıkarmıştı. sanırım (negatif de olsa) ilgi çekmenin bir yolu olarak görüyordu bunu. hepsi ayrı model işte..:))
kolaylıklar diliyorum.
not: bu yaşa kadar ne yaptınız peki, evde falan hiç mi kesilmedi?


yesim

Zaten doğduğunda saçları seyrek ve çok kısaydı :) uzamaya başladıktan sonra da saçları kıvırcık oldu  :)) o yüzden de bugüne kadarda hiç kestirme gereği duymadık. Daha doğrusu ben kestirmeye kıyamadım. İşin gerçeği hala da çok istekli değilim :)) o yüzden de uzadıkça uzadı bu mevzu.
Aslında ben erkek berberine mi yoksa bayan kuaförüne mi götüreyim o konuda da kararsız kaldım. Eğer durmazsa bir yerine makas filan batar diyede korkuyorum. 
Birde sanırım e-bebekte de saç kesimi yapılıyormuş orayada dışardan berber geliyormuş.
Sanırım biran önce karar verip bu konuyu çözmem lazım.


erguldogan

ankaradaki e-bebek mağzasını bul, orda var.
önceden arayıp gitmekte fayda var.
biz izmir'dekine götürdük, adamın eli inanılmaz hızlı.. aa o ne bu ne derken 5 dakkada bitti. bu süreç çocukların pek sevmediği bişey. ne kadar hızlı yapabiliyorlarsa o kadar iyi bence.
e- bebek mağazası sana faydalı olur kesin.
sevgiler..


bebegimbuyuyor

bugun sanırım yakala.co da ebebek ın promosyonu var syg


SGULEN

Ben oğlumu Ankara Sokullu son duraktaki Cengiz Berbere götürüyorum başka yere traş olmuyor çok güzel taşıCevaplamak için Üye ol