devam sütü

cagandoruk soruyor: 3

günaydın arkadaşlar.11 aylık bi oğlum var.malesef 8 ay anne sütü içirebildim,iştahsız bi bebek old için milüpa milumili sadece içiyor.ancak uyanıkken değil sadece uykuda.mesela akşam 6 da yemek yediyse gece 11 de ve sabah 4 de içiyor.anvcak bu 2 haftadır içtiğimiz ml miktarıda cok azalma oluyo,ancak 200 ml içirebiliyorum.uyumadan (uyanıkken) nasıl süt içmeye alıştırabilirim ve miktarı nasıl arttırabılırız.yani bağışıklık sistemi için 500 ml süt içmeleri gerektiği söyleniyor.mamamımı değiştireyim,önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


septik

7.aydan beri inek sütü kullandığınızı söylemişsiniz.Acaba alerjik bir etki yapmadı mı?Nasıl kullanıyorsunuz?Ben sadece bir kere kahvaltısına kaymak ilave ettim,küçük kabarcıklar oluştu.Mama kullanmaktan mutlu değilim ama nasıl olacak bilemiyorum.


fatmagunes

bence kaymak ağır gelmiştir, yetişkinlere bile bazen dokunuyor kaymak. 1 yaşından önce inek sütü verildiğini okuduğuma sevindim, çünkü benim oğlumun da emme isteği giderek azalıyor, formül süt de içmediğinden hiç emmezse ne veririm diye tedirgindim. 2-3 ay daha böyle idare edersek yavaş yavaş sulandırılmış süte geçerim:)


cagandoruk

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkur ederim.dr kontrole gıdınce inek sütünü sorucam,ancak uyanıkken nasıl süt içirebilirim hala çözemedim.neyse herşey gibi oda zamanla hallolur sanırım :)Cevaplamak için Üye ol