emeklememe sorunu

haticebaran soruyor: 10

Hanımlar benim oglum 11 aylık ama emeklemiyor ve desteksiz oturamıyor bu normal mi hep örümcekte geziyor

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


kem

desteksiz oturamaması kafamda soru işareti yarattı doktorunuz ne diyor


haticebaran

yani arkasına yastık falan koyunca oturuyor  onun haricinde uzun süre oturamıyor örümcek olmadan da hayatta durmaz  doktora henüz götürmedim götürsem mi ki


haticebaran

yani 11 aylık bir çocugu yere oturtup siz mutfaga vs. yere gidebiliyormuydunuz


aytude

örümceğe ne zaman oturtmaya başladınız ilk defa? oturamama, kendini dik tutamama, destek isteme örümcekten kaynaklanan bir sorun çünkü. çünkü örümcek onu her yanından sarıp sarmalayıp destekliyor, ona alışmış olabilir. ortadan kaldırabilirsiniz örümceğini. kas gelişimini kötü yönde etkiliyor cünkü.


haticebaran

6 aylıkken örümcekte geziyordu ama ilerde oturamaz mı sorun yaratır mıekim_

Merhaba,

Öncelikle fizik gelişimi yönünden doktorunuz değerlendirmeli bence.Eğer sorun görmüyosa da fizik olarak destekleyecek egzersizler yaptırabilirsiniz. Yürüteç bence de kaldırılmalı ama şu da bir gerçek ki eğer sağlık sorunu yoksa er ya da geç oturacak,emekleyecek ve yürüyecektir.


mmeral

Oğlum emekleyip ardından hemen yürüdü. Pek emeklemedi yani. Ama çocuğun bu ayda desteksiz oturabilmesi lazım bana göre. Bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.


haticebaran

doktor daha önce bir şeyi yok dedi ama başka bir doktora daha danışacagım içime kurt düştühaticebaran

yerde asla durmuyor kucak istiyor çok inatçı hele oyuncaklarla hiç oynamıyor


septik

Desteksiz oturma konusunda arkadaşlara katılıyorum.Kesinlikle önce bir dr a danışmanız gerekir.Mutlaka ilgisini çekecek bir şeyler bulup oturma sürelerini uzatmalısınız.Cevaplamak için Üye ol