diş nedeniyle olan iştahsızlık ne kadar sürer ?

julyasia soruyor: 5

merhabalar


kızım 10 gün önce aşırı derecede salyalandı ve eli ağzından çıkmaz oldu
daha sonra 3 gün ateşlendi ve öksürük başladı. doktor boğazı iltihaplanmış  ve ciğerleri dolmuş dedi antibiyotik tedavisine başladık. o güne kadar yemeğini yiyen kızım gitti yerine geceleri 2 biberon mamayla yaşayan bir bebek geldi. zorlamıyoruz ama gün içerisinde yemek yemeyi reddediyor. yemek yemediği için de iyice huysuzlanıyor. böyle bir kısır döngüye girdik. elle yedirmeyi deniyoruz ama her seferinde ağzını kilitliyor. altta 4 , üstte de 4 adet dişi var. köpek dişi kabarmış. azı dişlerine de  bakamıyorum ağzını açmıyor. hastalık hali geçti ama iştahsızlık geçmedi.

benim merak ettiğim diş döneminde 10 gün ve fazlaca süren iştahsızlık normal mi ?? 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


julyasia

umutberk size de geçmiş olsun. ben 10 günde resmen çöktüm. allah iştahsız bebek annelerine yardım etsin onları şimdi daha iyi anlıyorum. benim de korkum yemek yememeyi alışkanlık haline getirmesi. bakalım bu durum ne kadar sürecek ??


jildando

benim oglumda ilk dişler çıkarken 2 hafta kadar hiç bir şey yemedi ki normalde iştahlı bir çocuk.
Kiloda kaybetti sonuçta da bir gecede 3 tane birden patlattı ve bitti sıkıntısı.
Çok ustelemeyin, normalde yiyen bir bebekse çok sorunda etmeyin. Zorlarsanız bu sefer yemeğe tepki duymaya başlar daha buyuk sıkıntı yaşarsınız. Çok sevdigi bir - iki tip yemek bile bu donemi gecirmenize yardımcı olur. Biraz denemekte yarar var.


habibe

bebek ne zaman rahatlarsa iştah o zaman geri geliyor, kızım üst iki dişini çıkardı 4 gün rahat ettik akabinde gene red , etrafı parçalarcasına ısırmalar, fark ettimki hemen yanındaki dişler kabarmış..doktorlar hiç bir zaman kabul etmez ama çocuklar bu dönemde
gerçekten zorlanıyor.


julyasia

evet malesef doktorlar dişten rahatsızlanmaz diyor ama biz her diş döneminde hastanelik olduk.

sabredip bekleyelim bakalım bizim küçük hanım ne zaman yemek yiyecek.


Kozzy

oğlumun altta 4, üstte de 4 adet dişi var. sanırım köpek dişi ya da ılk azı dıslerı geliyor. 1 haftadır neredeyse sadece uykuda içtiği süt ıle besleniyor. umarım duzelır.Cevaplamak için Üye ol