Acil yardııııım augmentin şurup

bilmiyorm38 soruyor: 6

acil yardımedin arkadaşlar.arkadaşımın2,5 yaşında kızı var.sürekli tekrar eden orta kulak iltihabı var.doktor aguamentin antibiyotik şurup vermiş.çocuk ilk kullanımda sersemletti.halsünasyon görmeye başladı.ve buşuruplarda toplatılıyomuş aslında.çok zor durumda arkadaş.aynı durumda olup orta kulak iltihabını atlatan anneler yardım edin hangi antibiyotik daha iyi.tabiki yine doktora götürecez ama ilaç adı öğrenirsek daha iyi olur bizim için.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilinmasali

1000 mg lık tablet halini kendim kullandım ileri derecede halüsinasyonlar gördüm,kendi kendime gülüp ağlamak gibi tepkiler vermişim hiç farkında değilim,antibiyotik riskli bir ilaç o yüzden bişey önerilmez birine iyi gelen diğerine zarar verir en basiti augmentinin de iyi geldiği birileri vardır muhakkak ..


bilmiyorm38

tabiiki öyle ama bu bahsettiğim ilaç toplatılıyomuş zaten.ama mutlaka bebekler için daha uygun bi ilaç vardır diye düşünüyorum.en azından ilacın adını öğrenirsek doktora tabiiki danışıp yine kullanacaz


SelmaOnurEmre

Biraz önce sürekli ilaç aldığım eczacıyı arayıp sordum. Bana dedi ki 3-4 ay önce evet toplatıldı augmentin ama bu kapaklarındaki bir sorun yüzündendi. Şuan bir sorun yok dedi. Ayrıca bütün antibiyotiklerin yan etkilerinden biridir halüsünasyonlar dedi. Ben de yakın zamanda oğluma kullandım onun için endişe ettim ve sordum. Bizde ters bir durum olmamıştı çünkü. Siz nerden duydunuz?


burcuerkan

toplatılması halüsünasyon yaptığı için değil kapağında olan bir maddeden dolayı yani ilacın kendisiyle ilgili bir sorun yok ama bence dr a danışmadan ilaç kullanmayın geçmiş olsun

 


bilmiyorm38

evet toplatılması kapağıyla ilgili bi durum  biliyorum ama yan etki de yaptı.ilaçların yan etkileri vardır ama antibiyotiklerinde hepsi bukadar yan etki yapmıyor.amacım hani bizim durumumuzda olup başka bir ilaçla tedavi olan varsa ilaç adı alıp yine tabiiki  DOKTORA danışaraK kullanmak bide  orta kulak iltihabı tekrarlıyo sürekli.


bilmiyorm38

ulkeryıldızı ilaç yan etki yapınca internetten araştırdım.sabah gazetesinde,memurlar nette felan haber olmuş oradan gördüm.

 Cevaplamak için Üye ol