rota çocuklar anaokulu dikmen

erenozlem soruyor: 6

Merhabalar...

rota çocuklar anaokulu sokullu'ya ilk açıldığında çok beğenildi, hep iyi yorumlar yapildi.. ama son zamanlarda öğretmenlerin ilgisizliği, söylenen şeylerin aslinda hiç de yapılmadığı ve daha bir suru olumsuz yorum duyuyorum. bu konuda cocugunu oraya gonderen arkadaslardan gerçekçi bilgiler almayı çok istiyorum.. 

cevaplarsaniz cok memnun olurum. tesekkurler... bu arada oglum 2008'li..

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Navigator

Merhaba arkadaşlar, 

Telefonda desteğiniz kötü, çalışanlarınız çok ilgisiz ve kapı girişine koyduğunuz protokol çok saçma,dikmen civarlarındaki kreşleri dün gezdik eşimle. Daha önceden bir kaç kez bilgi almak için aradım fakat telefonda bilgi veremeyeceklerini söylediler daha doğrusu adı didem olan bir bayan öyle söyledi, son derece soğuk ve ilgisiz bir şekilde telefonu kapattı. Daha sonra ben hani buradaki insanlar övüyorlar, telefondaki bir bayanın bu kötü tavrı bütün kurumu etkilemeli, belki de iyidir diyerekten gittik eşimle, 3bucuktan sonra. Arada kesinlikle ziyaret almıyoruz dedikleri için. Gittik bir karmaşa zaten kim napıyor belli değil. Neyse Benden bir form doldurmamı istedi bayan, formda benim adım, iletişim bilgilerim, çocuğumun adı, bin tane soru vardı işte. Dedimki noluyor biz kayıt olmuycaz ki bilgi almaya geldik???, onlar da bilgi amaçlı dediler! Ben de Peki dedim. Kimlik istediler, kimlik verdim kimliğimin fotokopisini çektiler?! Noldu dedim hani girişte kimlik bırakmayı tamam anlıyorum ama fotokopisini bırakmak da noluyor dedim? Güvenlik amaçlı yapıyoruz dedi, iyi dedim. Sonra tekrar doldurduğum formda ama çocuğunuzun adını yazmamışsınız diye bana fırça atınca ordaki görevli bayan artık iyice sinirim bozuldu. Noluyor dedim ya?? alt tarafı bilgi alıcaz belki gezmiycez bile sınıfları! ne gerek var kimliğime filan? iyice saçmalamışsınız böyle şey olmaz diyerek sinirlenip çıktım. Belki oradaki bayanın tavrı sıcak ve alakalı olsaydı bu kadar tepki vermezdim ama zaten bunlar da nereden çıktı gibi davranınca iyice gıcık oldum. Sevgili Rota yöneticileri sahipleri size sesleniyorum!

1-iBilgi almak için gelen insanları kötü hissettiriyorsunuz,

2-orası mit girişi değil ki orda bile bu kadar kötü davranılmıyor,

3- Ben aranan bir suçlu olsam bile kimlik fotokopimle nereden anlayacaksınız?

4- O kadar dikkat ediyorsanız kapı girişine avmlerdeki gibi bir güvenlik sistemi kurun da üstümde bomba var mı yok mu en azından onu tespit edersiniz? 

ikinci bir durum da benim tarafımdan:

1-Ben sizin benim kimlik fotokopimle yasadışı bir şey yapmayacağınızı nerden biliyim??

2-Siz bana bu kadar güvenmiyorken ben size neden güveniyim ya da tamam size güveniyorum ee çalışanlarınıza nasıl güveniyim?

3-Bir mıh bir ülke kaybettirir lafından hareketle herkese aynı özeni göstermeniz lazım!!

Bu arada girişteki servis şoförü beyi bence bilgi masasına oturtun çünkü o bile daha çok ilgilendi bizimle en azından daha güleryüzlüydü. 

Üçüncü durum da şudur: Orası yetimhane değil, ben çocuğumu güzel bir önokul deneyimi kazansın diye emsallerinden daha pahalı olan bir yere bırakıyorum, karşılığında da aynı farklı kaliteyi ve ilgiyi beklerim. Ki yetimhane olsa daha da çok ilgi göstermek lazım, parayla şefkat aynı küfede durmaz.

yaşadım. Ben nereden bileyim ki aynı ilgisiz soğuk ve kötü tavırların benim çocuğuma da yapılmayacağını??? Yazık ya. Eminim çok kıymetli öğretmenleriniz vardır. Ben bir kişiyle bütün kurumu karalayamam ama aynı titizliğin 1000 kişi de çalışsa devam etmesi lazım. hayalkırıklıgı Ve herkes çok memnun, her şeyi çok farklı, kaliteli diye telefondaki bayan çok istemese de zorla geziyim diyerek gittim ama tamamen

Rota'nın galiba çok fazla öğrencisi var ve yenilerine ihtiyaç duymuyor o yüzden böyle davranıyorlar??

Ben büyük ihtimale kayıt yaptıracaktım. Ama bilgi almak için gittiğime bile pişman oldum.

İşin ticarileştiği, ziyarete gelen anne-babalara banka müşterisi gibi davranıldığı daha ilk andan belli oluyor. Terbiyesizliğin alemi yok ki yani hırsız gibi görünen tipler de değiliz!! Bir tane imza sirkümü de götürsem kredi çekebilirim gibi:=) ki benim şubemde onu da istemiyorlar!

Başka bir yere karar verdik, en azından bilgi almaya gittiğimizde potansiyel katil veya para koçanı gibi karşılanmadığımız bir yere gittik ve en az 2 saat konuştuk, kreşi gezdik her yer tertemiz çok güzeldi, çocuklar mutlu mesud öğretmenler ilgiliydi. Biz de reklam olmasın diye adını vermiyorum ama, başka bir kreşe göndericez çocuğumu. 

bu protokol çok saçma anlamsız ve çalışanlarınız da üzgünüm ki çok kaba ve ilgisizler.   Rota yöneticileri bu mesajımı okuyun her şey gerçektir yanlı bir şey yazmıyorum isterseniz adımı telefonumu adresimi bile verebilirim,

 


nurcanserkan

newito merhabalar,

bende tüm anneler gibi internet üzerinden aklımdaki kreşleri araştırıyorum?Rota anaokulu ,akapedia ve balarısının isimleri geçiyor sürekli.siz şuan ne yaptınız?hangi kreşe başladınız?yorum yazarsanız sevinirim.tşkler.


Ulku

merhaba,

kizimi ilk acildiginda rotaya vermistim. kuruculari malik bey ve nilufer darica (unlu bir cocuk gelisimcisi) idi. biz oradayken nilufer hanim ayrildi, ondan sonra egitim tamamen yolundan sapti. ve ben bir yilin sonunda kizimi rotadan aldim. sebeplerini ve ankarada diger kresler hakkinda da bilgileri su baslikta bulabilirsiniz:
http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/3c58f89c-cb9c-435e-b62c-9ddd01101622/1/ankarada-kresler


Navigator

Merhaba,

Oğlum şimdi akapedyaya gidiyor, herşeyinden çok çok memnunum. Birkaç arkadaşıma daha tavsiye ettim hatta. Bence profesyonel bir kreş akapedya. Çok yer araştırdım ve çokca da içerde çalışanları, öğretmenleri hakkında bilgiye sahibim, bazı yerler hakkında çok kötü şeyler duydum.Tavsiye ederim akapedyayı özetle


zeynebinecesi

newito kötü şeyler duyduğun bazı yerleri bizimle de paylaşırmısın


crndny

akapedyanın bebek grubu var mı kaç yastan itibaren alıyor acaba
Cevaplamak için Üye ol