acil yardım!!!!!!!!

Ezgi_ soruyor: 2

arkadaşlar Duru 8,5 aylık ve yaklaşık 4 aydır ek gıda alıyor. 4 ay emzirdikten sonra sütüm kesildi. şu an 11 kilo. kilosu doğduğundan beri hep ilerde. sizlere şunu sormak istiyorum. siz bebeklerinize ekmek veriyormusunuz? ben henüz vermiyorum. bir de zaten kilolu. ekmek yerse daha da kilo almasından korkuyorum. beslenme tablomuz şöyle: sabah bulamaç kahvaltı,  2 saat kadar sonra yumurta sarısı ve peynir karışımı yediriyorum.  öğlen sebze çorbası,  3 saat sonra meyve püresi,  2 saat sonra yoğurt.  doktorumuz saat 6dan sonra formül mama yazdı 6 9 12 saatlerinde sadece formül mama. ama ben doktordan gizli gece 12 öğününde tahıllı gece muhallebesi veriyorum sabaha kadar tok tutuyor. acaba bu yüzden de hızlı kilo alıyor olabilir mi? ayy ne çok soru sordum. ama lütfen tecrübeli anneler bana yardımcı olsun lütfeeennnn.....

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Ezgi_

Teşekkürler borni. aslında kahvaltıyı abarttığımın ben de farkındayım. sanırım bir süre sadece bulamacı uygulayacağım. Zeynep Duru'nun doktoru özellikle beslenmesi konusunda çok hassas ve yukardaki yemek listesi doktorumuza ait. onun sözünden hiç çıkmıyorum. birtek muhallebiyi çok sık vermeyin demişti. şimdi onu da uygulamaya çalışıyorum. bir de evet anne sütü çok doyurucu. anne sütü alan bebeklere göre mamayla beslenen bebekler, daha farklı besleniyor. peki ekmek konusuna siz ne diyorsunuz?


borni

ezgi-duru
ekmek konusunda ben kızım çok kilolu hatta biraz cılızca olmasına rağmen mesafeli davrandım
çünkü bende çocuklugumda çok ekmek yiyien hafif toplu bir çocuktum :)))
kendisi farkındalık yaşına gelene ve kendi ısrarla talep edene kadar ne kahvaltısında ne de ara öğünlerde;hatta artık bizimle yemeye başladığı dönemlerde bile ekmek vermedim ne de olsa ilerde yiyeceklerini düşünüyorum.Şuan kendisi talep ediyor hatta abartıp makarnayla bile istiyor ama çorbalar ve sulu yemeklerde ekmeği sunsamda makarnayla elbette ki vermiyorum.Birde sağlıklı ve doyurucu olmasından dolayı tam buğday ekmeği veriyorum.

 
Cevaplamak için Üye ol