İlk adım ayakkabısı gerekli mi?

tubafirat soruyor: 10

selam hanımlar

oğlum 9. ayını yeni bitirdi. emekleme işinde ustalaştı maşallah bu ara elimden tutup yürümek acayip hoşuna gidiyor saatlerce evi dolaşabiliyoruz bu şeklde .. yürüme antremanları esnasında ortopedik bir ilk adım ayakkabısı gereklimi? çıplak ayakla yada hep giydirdiğimiz altı yumuşak ayakkabılarla yürümesi zorlaşırmı yoksa bu daha mı kolay olur? çok heyecanlıyım oğlumun ilk adımlarında yardımcı olursanız çok sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


nnunnis

Evin içinde yürütürken gerek yok ayakkabıya çıplak yada kaymaması için çorapla yürütün ama dışarısı için ilk adım ayyakabısı alabilirisiniz.


tubafirat

teşekkürler nnunnis tavsiye edebilceğiniz hangi markalar var??


tubafirat

dışarısı için nasıl bişey almak gerek acaba??


fistikcik

Arkadaşların dediği gibi mümkün olan her yerde çıplak ayakla yürütmek en doğrusu (kaygan bir zeminse çorapla). Dışarda yürüyebileceği yaşa gelince ilk adım ayakkabısı olarak adlandırılan, altı tek parça olmayan, iki ya da daha fazla sayıda sert parçanın esnek bir tabanda birleştirildiği ayakkabılar öneriliyor. Doktorumuz ortopedik olmasın dedi, bu saydığım özelliklere sahip bize hediye gelen bir ayakkabıyı (Panço mağazasından alınmış) çok beğendi.


cazak

evın ıcınde kesınlıkle ayakkabı gıydırme. arkadasların da dedıgı gıbı cıplak ayak veya kaymaz tabanlı corap en ıdealı...
bır de pedıpedınhttp://www.pediped.com/Products/Originals-br-Giselle---Mid-Pink__462.aspx ; tarzı modellerı de evde gıymeye uygun.

dısarısı ıcın alacagın ayakkabıların ortopedık olmasına gerek yok. burun ve topuk kısımları sert dıger kısımların ıse oldukca yumusak olması onemlı. cok sert ayakkabılar hıc saglıklı degıl. bazı anneler guzel gorunuyor dıye adıdas veya nıke marka ayakkabı alıyorlar. hıc tavsıye etmıyorum cunku o ayakkabılar cok sert yenı yurumeye baslayan bır bebek ıcın hıc ıdeal degıl.

 ılk adım ayakkabısı olarak pedıped ve clarks markasını onerırım.masalmasal

Bizede dr.umuz kesinlikle ortopedik ayakkabı giydirmememiz konusunda uyarmıştı.Bez ayakkabı önermişti. Pediped'de var biz çok memnun kaldık sizede öneririm.


asyaperi

merhaba bahsettıgınız ortopedık ayakkabılardan kızım adım atmaya basladıgında yaklasık 3 cıft aldık bırdunyada para verdık bu markalara ama hıcbırıyle rahat adımlayamadı cunku ortopedık ayakkabılar bıleklı oldugu ıcın ve genelde sunı derıden yapıldıgı ıcın dert ve agır oluyor kızım cok zorlandı ve en sın bır arkadasımında onerısıyle nıke ılk adım ayakkabılarından aldım ve rahat erdık evde arkadaslarında dedıgı gıbı ayakkabıya gerek yok ayakları daha cabuk kuvvetlenıyor ayakkabısız dısardada nıke ılk adımları hem yumusak tabanlı hemde ayagında yok gıbı uctane pahalı ortopedıkayakkabıdan sonra kızım en rahat nıke ılk adımlarla yurudu


eloskovecanuk

arkadaşlara katılıyorum..Evde çıplak ayak ve çorap, dışarısı için de içi dışlı deri yumuşak bir ayakkabı...Ben panço ve bücürükten uygun fiyatlı birer tane almıştım tepe tepe kullanıyoruz, çok rahat yürüyor onlarla...ama pahalı da olabilir derseniz pediped ve bubux falan var sanırım...ozlemkaan

bende pediped tercih etmiştim oğlumun ilk adımları için.Sert ve oropedik ayakkabıları hiç tavsiye etmedi doktorumuz yazın hep çıplak ayakla dolaşması taraftarıyım ve hal yumuşak kolay bükülen ayağında esneklik sağlıycak ayakkabıları tercih ediyorum şimi oğlum 2,5 yaşında bu yaşlar içinde new balance bence çok başarılı bir marka ilk adımdan sonra bence düşünebilirsiniz hatta belki ilk adım ayakkabısı olarak bile düşünülebili dışarıda


tubafirat

pediped modellerini beğendim kızlar peki nerelerde bulabilirim istanbuldayım?Cevaplamak için Üye ol