İlk adım ayakkabısı gerekli mi?

tubafirat soruyor: 5

selam hanımlar

oğlum 9. ayını yeni bitirdi. emekleme işinde ustalaştı maşallah bu ara elimden tutup yürümek acayip hoşuna gidiyor saatlerce evi dolaşabiliyoruz bu şeklde .. yürüme antremanları esnasında ortopedik bir ilk adım ayakkabısı gereklimi? çıplak ayakla yada hep giydirdiğimiz altı yumuşak ayakkabılarla yürümesi zorlaşırmı yoksa bu daha mı kolay olur? çok heyecanlıyım oğlumun ilk adımlarında yardımcı olursanız çok sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


tubafirat

bebek arabasında artık sıkılıo çok uzun süre kalmıo dışarda emeklemeside mümkün değil en azından oyalamak için ellerinden tutarak yürütüyorum çok hoşuna gidiyo.. evde zaten ayakkabı giydirmem rahatlığı daha önemli.. ama en azından dışarıda yürüme talimleri yaparken giydirmem gerek diye düşünüyorum



elifnazar

ben ortopedik ayakkabı giydirdim şimdiye kadar hep pappa'dan aldık.fiyatları çok yüksek tabi.daha sonra yani bu yıl geç tanıştığım ama çok güvendğim bir doktora danıştım ki aslında ortopedik ayakkabıya hiç gerek yokmuş.bana:parmak ucunda yükselebilecek kadar altı yumuşak olan her ayakkabıyı giyebilir.ortopedik ayakkabı alarak sadece kazıklanırsınız.dedi.yanarım yanarım verdiğim paralara yanarım. :(((  çocuğun ayağı sonradan bozulmaz içe basma doğuştan olan birşeydir dedi.


HAWOR

pediped ve ortopedia,puma nın çocuk ayakkabılarını kullandık...hepsi de çok rahat...pediped uygun fiyatı sebebiyle tercih edilebilir ,hatta dün kış için bot siparişi verdim pedipedin...morhipo da kampanyada idi(avealılara da %25 indirim var,çok hesaplı oluyor)


CokBilmis

İstanbul'da iseniz Forum İStanbul'un Decathlon mağazasında Domyos marka "Light Baby Shoes" var. 1-2 yaş arasında dokakta hep onları giymişti kızım. Çok rahat ve çok ucuz. Altı kaymaz çoraplar gibi, üstelik de delikli olduğundan hava alıyor.

Ben memnun kalıdm, tavsiye ederim:

http://www.decathlon.com.tr/TR/light-baby-shoe-190875690/


cazak

domyos marka ayakkabı gercekten ev ıcın cok rahat ben de kızıma onu aldım cok da ucuz ancak bıraz terletme sorunu var bence. pedıpedde ben boyle bı sorun yasamamıstım ama bu, cok rahat olmasına karsın cok terletıyor....

pedıpedı de (ıstanbulda ısenız) kızıltopraktakı(caddenın sonunda kadıkoy yonunde sagda) maxı toys magazasında veya palladıumda 2.veya 3. katta korıdorda bır twıgy-pedıped standı var orda bulanılırsınız.

ınternetı de cok takıp edın.alışverıs sıtelerıne sık sık gelıyor




Cevaplamak için Üye ol