anaokulu için 3 yaş mı 4 yaş mı?

efsel soruyor: 2

Aslında ben oğlumu 3 yaşını doldurunca anaokuluna göndermeyi düşünüyordum ama çocuk doktorumuz, yuvada ilk yıl çocukların çok hasta olduğunu, 4 yaşına kadar geçirilen hastalıkların, bağışıklık gelişimine katkısı olmadığını, vücudun bunu kodlamadığını, bu nedenle çok mecbur değilsek, anaokuluna başlama için 4 yaşın daha uygun olduğunu söyledi. Biliyorsunuz birçok doktor da, sosyal gelişim açısından 3 yaşı önerir. Sizin doktorlarınız arasında, anaokulu için 4 yaş daha uygun diyen, benzer görüşe sahip olan var mı, siz ne düşünüyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


crocus

evet bu çocuktan çoğu değişir. Kızımda 2 yaşında yarım gün gitmeye başladı.Bizim dr.da hiç ama hiç tavsiye etmedi bu hastalıklardan dolayı.Hastandı evet, bu mevsim değişikliğinden dolayı.ama öyle sık sık yada bizim dr söylediği gibi bir abartı hiç olmadı.Sosyalleşme açısından ise,bize göre iyi bir adımdı onu yuvaya göndermek.


NORTH_TAN

Bizim çocuk doktorumuz değil ama hastanede sık ziyaret ettiğimiz acil doktorumuz 3 yaşına bastığı gibi yüzmeye ve kreşe verin demişti. Kafada 3 dudakta 2 dikiş toplam 5 dikişimiz var. Hepside evde olduğu için olabilir. Şuanda hergün "okulda çok eğlendim diye" geliyor. Çocuk doktorumuzda hastalık için kreşi değil AVM leri tehlikeli buluyor.  Cevaplamak için Üye ol