gece boyu uyunıp su içme sorunu!!!!!

hacew soruyor: 7

kızım bir kaç aydır geceleri neredeyse saat baş uyanıyor.
önceleri  akşam saat 9 gibi uyur daha sonra sabaha kadar 2-3 kere  uyanıp süt ve su içerdi.
şimdilerde 9-10 arası uyuyor.gece 12 gibi süt için kalkıyor ve bu saatten sonra neredeyse her saat başı uyanıyor.bu uyanmaların çoğu su içmek için.gece boyu 3 kere süt veriyorum.diğer uyanmalarda ise su istiyor.sabahda 7-8 arası uyanıyor.
ben bu durum yüzünden endişelenip doktora gittim sağlık açısından hiç bir sıkıntı oluşmuyor kızımda,ayrıca bu durum bir rahatsızlıktanda ileri gelmiyor.
acaba aynı durumu yaşayan,yada yaşamış anneler varmı ?
her sabah erken saatte kalkıp işe gitmem gerekiyor ve gece boyu uyanmak beni perişan ediyor.
ne yapacağımı bilemez durumdayım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yaseminun

Merhaba ,benim oğlum da suya çok düşkün,ben 1aydır başucuna biberonla su  koyuyorum,kendi gece uyanınca kalkıp alıp içiyor,suyu bitince biberonu genelde yere atıyor.Yanlız suyu çok fazla koymamaya özen gösteriyorum en fazla 60cc koyuyorum,bir kazaya sebep olmasın veya üstünü ıslatmasın diye,,sevgiler


burcaksahin

Bizim Arda'da gece suculardan :) Ben gece hiç beslemedim, yani emzirme hariç geceleri mama veya süt vermedim. Hacew gelişiminiz ne durumda bilmiyorum ama dr'nize danışarak öncelikle gece beslenmesini kesebilirsiniz diye düşünüyorum.

Su konusuna gelince gece 3 - 4 kere filan uyanıyor Arda ve her seferinde 150 cc'lik bir biberon su bitiriyor. Başucuna koyduk ama hem o istemedi hem de ben takip edelim diye, suyu biz içiriyoruz. Ve uyanınca su ağlamasını tanır oldum :) numaradan bağırıyor kerata... Biberonu yarım doldurduğumuz zaman da bitince kızıp gene bağırıyor :) yine dolduruyoruz.

Her gece 3 kere bezini değiştiriyoruz. Bu değişimlerin en az 2 tanesinde body ve tulum, en az 1 tanesinde ise çarşaf da değişiyor. Yıkadığımız kıyafete ve çarşafa üzülmüyorum asla da, gecenin bir körü çocugu soyup giydirmeye kıyamıyorum.

Yavaş yavaş azaltmayı denemeyi düşünüyorum. Çünkü bizimki ihtiyaç değil bir alışkanlık. Yazın sıcak gecelerinde verdik ve veriş o veriş. Bir kaç gece zor gececektir farkındayım ama onun ve bizim uyku kalitemizin artması için biraz sabretmemiz gerekiyor.

Hacew istediğin gibi yol gösterici bir cevap olmadı ama yalnız olmadığını anlarsın :)


Damla

Eviniz kaloriferli mi? Boğazı, burnu kuruyor olabilir, daha iyi havalandırmayı, nemlendirmeyi deneyebilirsiniz.


burcaksahin

Odasini hergun havalandiriyoruz damla ve evin nem seviyesi normal. Distanbuldaki evde veya ananede de uyuyunca ayni. Dedigim gibi sicak gecelerden kalan bir aliskanlik bizimkisi :( suyu sevdigine sevineyim mi uzeleyim mi bilemedim :)


Damla

Ben de gece hiç su içmediğini düşünüyordum, yatağını ranzasının üst katına aldıktan sonra beni çağırmaya başladı su için. Belki de gece kalkıp içiyordu ben fark etmeden. Sızdırmaz bir bardakla yatağının yakınına bırakılabilir belki kendi içer ümidi ile?


hacew

sevgili Yaseminun  bizim ki sık uyanınca bardağını doldurmak için mecburen her seferinde bende uyanıyorum onunla birlikte.
Burçakşahin gayet yol gösterici oldu cevabın teşekkürler.Açıkçası rahatladım biraz senin sayende.Kızım 9300gr,doktarumuza göre zayıf değil ,gelişim iyi.(bana göre zayıf :) )
Ben bu durumu daha ayrıntılı araştırdım çünkü benim yaşadığım bir rahatsızlığın aynı belirtileri var.çok sık su içme ve idrara çıkma.yapılan testler sonucu çok şükür aynı durum olmadığını öğrendik.
Testleri ankarada başkent hastanesinde yaptırdık bu konuda  güvenilir bulduğumuz ve buradaki doktorumuzun sayesinde tanıştığımız doktor bize şöyle bilgi verdi ; 'büyüyüp belli şeylere dikkat etmeye başlayıca sizin ne kadar fazla su içtiğinizi keşfetti.sizden su talep ettikçe sizde verdiniz ve bu bir davranış haline dönüştü.Yapmamız gereken mümkün olduğunca yanında su içmemek ve bardağını görünür yerlerde bulundurmamak.Eğer çok fazla su tüketirse bu böbreklerin fazla çalışmasına ve yorulmasına neden olacaktır.' dedi.
Böyle işte...


burcaksahin

HAcew ne durumdasınız?

Biz suyu birazcık azalttık ama hala devam ediyor zibidi :)Cevaplamak için Üye ol