Doğduğundan bu yana uyumuyor

nrgltvfk soruyor: 10

2 aylık oldu gündüzleri uyumuyor.uyudu deyip yatırıyorum 5dk sonra gözleri cin gibi açıyor..en uzun uykusunu omzumda uyuyor çok huzurlu oluyor o şekilde.gece Allah a şükür uyuyor..dün kilosunun 5 300 olduğunu öğrendik doktor mama verme emzirme aralıklarını 2 saat uzat dedi ama ne mümkün sürekli emmek istiyor.bi önceki doktorumuz akşamları mama verebilirsiniz dedi ne yapıcam şaşırdın inanın yemek bile yiyemiyorum.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


sayna

emme güdüsü çok yoğun bu aylarda bebişlerin. emzik verebilirsiniz, rahatlar. sürekli memede olması aç olduğundan değil,emme güdüsünden olabilir.

yarım kundak(sadece kolları saran),emzik,sallama, gerekirse beyaz gürültü(fön makinası vs. internette de var,beyaz gürültü deyince çıkıyr) .hepsini yapabilirisiniz,ilk 3 ay bebişi hertürlü rahat ettirmek lazım:)


habibe_88

gece uyuyormuş çok şanslısın boşver gece uyusun senin içinde onun içinde en önemli uyku keşke eymen de gece uyusa ben salak gibi oluyorum sabahları. Birde bence de yedirme mama sonra seni emmeyi reddedebilir  ki öyle çok tanıdığım var. sütün yeterliyse en ekonomik ve en kolay yemek memeden gelen süt:)guLyun

Bizde 3.5 ay uyumamistik gece gunduz kavramini henuz bilmiyolar


guLyun

Pardon ben gece anladim basliktan :)


hbayildirim

kilosu iyiyse mamaya hiç gerek yok, humana iyi geceler çayı var onu deneyebilirsiniz bizimki içmeyi hep reddetti ama bazı bebeklerde işe yarıyornrgltvfk

emzik,müzik hepsini denedim hatta tahta beşik aldık sadece omzumda uyuyor kucağına alıştı diyolar ama yeterki uyusun diyorum hatta şuan omzumda uyuyor ve öyle huzurlu ki ...


dincelay

Burada birisi sling aldığını, onun içinde uyuduğunu söylemişti. Deneyebilirsiniz


sayna

o zaman evet sling iyi bi fikir. olmazsa da ilk 3 ayı böyle omuzda geçirceksiniz demektir:) alıştı diyenlere kulak asmayın,ilk 3 ay bişeye alışmıyolar.sadece dış dünyaya uyum sağlamaya çalışıyorlar ve bu arada bolca anne kokusuna ihtiyaç duyuyorlar. 4. ayda düzen kurarsınız.

ama slingi bi deneyin bence de. gece de rahatmışsınız nasılsa.neretva

Omzunuzda uyumasından bebeğinizin yüzüstü uyuyangillerden olduğunu tahmin ettim. Ancak tabii 7-8 aylık olana kadar yüzüstü uyumaları doğru değil, boğulma tehlikesi var. Acaba yan yatırmayı veya kundak yapmayı denediniz. Bir de nerede uyuyor gündüz uykularını? Belki seste, salonda uyutmak iyi olabilir. Emzik alıyor mu? Emme duygusu çok kuvvetli bebeklerde emziğe karşı değilim şahsen, hele ki sütünüz oturmuştur artık, bir deneyin denemediyseniz.


firis

benim kızım 6 haftalık aynı dertten muzdaribim gündüzleri uyumak istemiyor sürekli memede kalmak istiyor bende onun telinden çalıyorum mecburen 9 yaşında bir kızım daha var onu ihmal etmekten korkuyorum ama yinede ikisine birden yetmeye çalışıyorum..

Cevaplamak için Üye ol