Bebek sivilcesi

Cigdemt soruyor: 4

Merhaba,
Oğlum 6 aylık ve doğduğundan beri yanaklarındaki sivilceler geçmedi. Doktor başta "yenidoğan sivilcesi, zamanla geçer" dedi fakat 6 ay oldu herhangi bir düzelme yok. Bactroban?(yanlış hatırlamıyorsam) bu ilacı haftada 2-3 defa sürüyorum, ama işe yaramadı, herhangi bir önerisi olan var mı?
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Dilekoz

Merhaba, mustela stelatopia bizde işe yaradı.


nozturk

Oğlum bir aylıkken elidel kullandık, bir kaç günde nerdeyse tamamen geçti. Zannedersem kortizonlu bir krem ama doktor yazmıştı. Sivilceler okadar çoktu ki(atopik diyor doktorlar) yüzünde şuanda bir-iki küçük iz de bıraktı, zaman geçmeden başka bir doktora danışın bence.


Ozlem_Can

Bizim de 6 aydan biraz daha fazla devam eden sebaroik dermotit sorunumuz vardı. O pürüzsüz cilt o hale gelince insanın çok canı sıkılıyor ama sonra geçiyor merak etmeyin. Biz düzenli olarak Avene Trixera kullanıyoruz. (14 aylık kreme halen devam). İlaç olarak da kortizonlu olduğu için istemesek de Prednol kullandık ve en çok op etkili oldu. Bir dönem Elidel de verdi doktor. Bence devam ediyorsa bir dermatologa görünün.


Cigdemt

Mustela bende kullandım ama daha arttıırdı. Kullandığım diğer krem kortizonlu, o da bir işe yaramadı. En çok korktuğumda iz kalması, o bebek cildinin bu halde olması beni çok üzüyor. Bu hafta dermataloga gideceğiz, inşallah sonuç alırız.
Yorumlarınız için teşekkürlerCevaplamak için Üye ol