Beşiğe yatak bariyeri? yardım lütfen.

Mavipatik soruyor: 10

Merhaba bebeğim 14 ayı bitirecek iyice beşiğinden aşağı sarkmaya başladı. Beşiği büyüyebilen beşiklerden değil normal klasik ahşap 60 × 120cm beşiklerden. Düşmemesi için ne önerirsiniz normal yataklarda kullanılan bariyerleri beşikte de kullanabilir miyim? 2 tarzda var genelde biri üstten klipsle tutturmalı biri yatağın altına geçirmeli çeşitten. Hangisini önerirsiniz sabah ses çıkarmadan kalkıp ben yetisemeden beşikten düşecek diye çok korkuyorum çok hareketli önerilerinize ihtiyacım var. Açıklayıcı olmasi icin görsel ekliyorum. 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


missmarttle

merhaba,

ben kızım tarif ettiğiniz şekilde sessizce beni uyandırmadan beşikten atlayıp (atlayamazsa yandaki şifonyerin üstüne çıkıp) yüreğime indirdiği için 18 aylıkken beşiğin yan tarafını tamamen açıp kendi inip çıkabileceği şekilde yatırdım, en azından uyanırsa güvenli şekilde inebilsin düşmesin karanlıkta diye. Bunun bana geri dönüşü gece kalkıp kalkıp yanıma gelip yatma (aynı odadayız) veya kaçıp salona gitmek istediğinde odanın kapısı kapalı olduğu ve açamadığı için gece vakti karanlıkta ağlama oldu. zamanla benim yatağımda yatmaya iyice alıştı ve beşiği çöp oldu, fazla yer kaplıyor diye söktüm kaldırdım artık :/ görselini paylaştığınız bariyeri beşiğin üstüne takmak benim aklıma gelmemişti, eğer beşiğin tek tarafı riskliyse bir süre iş görür gibi duruyor. ama benim kızım beşiği yan tarafında duran şifonyere de tırmanıyordu, sizin beşiğin konumuna göre kısa kenarlardan da kaçabilecek gibiyse başka bir çözüm düşünmek gerekebilir.


Nurcancan

merhaba,

ikincisini beşiğin üstüne takabilirsiniz ancak boyu bizim beşiğe kısa gelmişti,sizin de 120 cm'lik yere takacağınızı düşünsek 30 cm boşluk kalır sanki.. benimki oradan da sarkmaya çalışıyodu :/

ilk görseldeki ürünü yatağın altına tutturulacak gibi anlıyorum.. bu durumda onun yüksekliği sizin beşik kenarınızdan ne kadar yükseğe çıkıp da korur pek anlayamadım.sanki beşiklere değil de yere yakın karyolası olanlara uygunmuş gibi geldi bana.. 

aslında missmarttle'ın dediği gibi beşiğin yanını tamamen açsanız da rahat rahat inse :)


Mavipatik

Çok teşekkürler arkadaşlar. Yatagin altına geçirmeli alirsam besikten 5 6 parmak yükselecek belki yeterli kalır diye düşündüm ama kalmayabilir dimi? Oteki tutturmalilardan 110 120cm lik bulursam öyle alayim bari. Missmarttle arkadaşın dediği gibi yaparsam bana da dönüşü kötü olur saydığı sonuçlar gibi :) hem bi tarafı duvarla kapaniyo kisa tarafının altında da tutunup İnebilecegi bisey yok kisa tatafi daha yüksek yapmışlar ordan kafası anca çıkıyo hiç çıkmaya çalıştığını görmedim :)


berlindenbirseda

Ama bir gün oradan cikabilecegi fikri aklina gelebilir :))) Arkadaslara katiliyorum, yatagin tek tarafini acip alcak bir yerden inmesine firsat vererek ve uyurken düsmemesi icin  bu korkuluklardan birini takarak daha güvenli bir cözüm üretmis olursunuz. Zira hizla uzayan bu minik insanlar, hic beklemedigimiz bir anda, beklemedigimiz yüksekliklere tirmanmayi basarabiliyorlar. Oglumu besigin kenarindan güc alip yükselerek kafa üstü yere cakilmak üzereyken yakalamistim, o gün yer yatagina gecmistik :)  


Mavipatik

O zaman alttaki resimdeki gibi olandan alayim tutturmalılardan. bi süre beşiğe takarak kullanayım baktım uzayınca onu da zorluyo beşiğin bi tarafını açar öyle takarım dediğiniz gibi :)ayberke

Bana sorarsanız büyümüş o yatak küçük ona yer yataği yapın gitsin düşmesinden ise yer yatağı en iyisi.


Mavipatik

Merhaba Ayberke Beşiği çok geniş daha uzun süre yatar baya rahat içinde geniş geniş yatıyo. yer yatagi yapacak yer yok 3-4 yas olunca oturma odasindaki koltuklari bosaltip orayi çocuk odası yapacağız tek kişilik yataktan oluşan bi cocuk odası. Bebek odasi da öylece duracak 2. Çocuk için. Yani yer yatagi suan pek uygun değil besiginin yanına koysam alan daralacak küçük bebek odasi 


ayberke

60 120 cm standart bebek beşiğı.En küçük beßik.Dıger annenin yatağınin yanında olan diğer küçukleri yataktan saymıyorum.Bebeğiniz zaten yatakta enine boyuna yatar hareketli bir şekilde.Bebeğiniz düşüp zarar göreceğiine yataği sökün yatağini sadece yerde kullanın bence.Düştukten sonra son pişmanlıgin faydası yok.Kolay gelsin size.
Mavipatik

Ya bariyer yada son çare yer yatağı işte bakalım teşekkürler :)


Mavipatik

Arkadaslar ahşap tutturmalı bariyerleri araştırdım klips kısmı 25mm'e Kadar olan mobilyaları tutuyormuş. Bizimki 28mm tutmaz dedi satıcı. Deneyen kullanan var mı belki ucu ucuna tutarsa diye düşünüyorum da :/


Cevaplamak için Üye ol