Parmak emmeye kesin çözüm var mı?

sahara soruyor: 8

Kızım 16 aylık 5 aylıktan itibaren ara ara parmak emiyordu ama 14. ayda emzirmeyi bırakınca birdenbire iştahla parmak emmeye başladı,Doktorumuz çinko içeren bir pişik kremi önerdi tiksinir diye sürdük fayda etmedi.Eline oyuncak verin dedi ama o zaten faydasız versek zaten ilgilenmiyor ilgilesede 2 dakika sonra devam ediyor.Bizde acı bibere başvurduk %80 oranında tam başarı sağlamıştık ki şimdi onuda çözdü parmağına sürünce zaten ağzına almıyordu parmağı şimdi sürüldükten sonra onu sağa sola sürerek yada tükürüğü ile acı etkisini azaltarak 15 dakika içinde tekrar ağızda yada çok ilgiçtir ki zaman zaman acı haliyle emiyor ama sorun yok onun için.Tüm gün karşı koyamıyoruz ve artık gerçekten endişeleniyoruz.Çoğu yerde kendi haline bırakın deniyor ama biz bıraktığımızda suyunu çıkarıyor birde işaret parmağı ile burnunu yara yapıyor emerken.Daha önce konuyla ilgili yazılanları okudum,ama güncel haliyle bu konudan muzdarip olupta konuyu kesin çözümlemiş annelerden yardım istiyorum...

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


sahara

lacivert0,
acaba arkadaşınızın çocuğu 2 yaştan küçükmüydü?ve acı ojeyi nerden temin edebiliriz,eczaneden mi?


akarsum

korkutmak gibi olmasın benim teyzemin kızı parmak emerdi neler denedilerse fayda etmedi acı oje aklınıza gelebilcek herşey bide kardeşi vardı onu kıskandığınden iyice parmak tiryakisi olmuştu tam hatırlamıyorm ama 3 veya 4 yaşındaydı elini sırf bu yzden alçıya aldrmışlardı öle unuttu.

dokktor bile demiş ki ilk defa böle bi istekle karşılaşıyorm ama işe yaradı.

 


honeygirl

kızım da 1,5 aylıktan beri parmaklarını emiyor iki parmağı hep ağzında sanki ıslık çalacak , şimdi 5 aylık yazdıklarınızı okuyunca korktum bu kadar ileri gidebilirler mi büyüyünce de yani. off o zaman, ama belki benimkinin diş kaşınmasındandır. Halk arasında da buna da bir çözüm bulmuşlar ya o da akıllı olur parmak emenler deniyor, üzülsek mi sevinsek mi bilemedim.


sahara

akarsum,
iyiki korkutmak istemedin valla,bunu duyunca daha bir psikopat oldum bak şimdi.Bu aşamayı düşünemiyorum bile:(sahara

honeygirl,
malesefki bizimkide bebeklikten başladı ve azarak devam etti bizede ilk başta diştendir filan dediler ama yok diş miş değil.Ayrıca'' akıllı olur parmak emenleri ''bende duydum ama sanmıyorum,şimdiki tüm bebekler maşallah hepsi canavar gibi.Bence yavaştan önleminizi alın.Biz bebekken ilk önlemimiz; müsade etmiyor elini hep agzından çekiyorduk.Çok başarılı olduk ya:))))))


avdem1

Benim oglum anne karnindayken de emiyordu,21 aylik olduk halen emiyor.Hatta bazen emdigi parmagi kaniyor, yara oluyor, ama o emmeye devam ediyor.Bu konuyu doktora danismanin zamani geldi.Kontrole gidince umarim cözüm bulupta geliriz.


sahara

avdem1,
çözümle ilgili muhakkak bizede bilgi verin olur mu:))


epru

sihirli bir değnek olsa da bir sabah kalktığımda kızım artık parmağını emmeyi bıraksa,yemeğini iştahla yese...Rüyalar gerçek olsa .Ben de ne yaptıysam vazgeçiremedim kızımı 23 aylık"Ecem bebek değil "diyip gülerek cokurdatıyor karşımda.Çıldırmak işten bile değil.Allah sabır versin bize:(((Cevaplamak için Üye ol