sadece gece uykusuna ne zaman geçmeliyiz?

kader_eymen soruyor: 4

26 ay gündüz uykusunu tamamen bırakmak için uygun bir zaman mı? 

sadece gece uykusuna ne zaman geçtiniz?
en uygunu ne zaman?  

bu ara öğlen uykusuna yatmak istemiyor, oyuna çeviriyor uyku saatlerini, enerjisini evde atamadığı kesin...zorlanmaya başladım, acaba uyumak mı istemiyor? saatini kaydırsam gece de sarkacak...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Gündüz uyumadığında problem olmuyorsa (Ada zıvanadan çıkıyor saçmalamaya başlıyor uykusuzluktan ve sürekli ağlıyor, kriz geçiriyor) uygun zaman gelmiştir bence Kader. Onlar kendi kararlarını kendileri veriyor merak etme :))

 


dila2107

Benim kizim gündüz uykusunu iki yastan sonra kesti  , ve bunu kendi tercih etti . Bence bunun secimini ona  birakin eger uyumakta cok zorlaniyor ve uyuyup uyandiktan sonrada huysuzlaniyorsa bence  fazla zorlama=)))


hayalce

Benim oğlumda uzun süredir gündüz uykularında sorun çıkarıyor, gece uykuları sarkıyordu, öğlen uyutmamayı denediğimde ise çok huysuz olmuyor akşam yemeğini bile yemeden bir köşe de sızıyordu. Cumartesiden beri havaların güzelleşmesiyle birlikte her gün 2 saat dışarı çıkarmaya başladım. Koşturuyor enerjisini boşaltıyor. Daha eve gelirken uykum geldi diyor, uyumayı kendi istiyor. Gece uykusu da bariz şekilde öne çekildi. Birde böyle bir şey deneseniz. Belki de yeterince yorulmadığı için uyumak istemiyordur.


elfide

blogcuanne yazmıştı. Bloğuna bakabilirsin. Kısaca yanlış hatırlamıyorsam Eğer 4 yaş altındaki çocuk gece 11-12 saatten az uyuyor ise öğle uykusuna ihtiyacı var demekmişCevaplamak için Üye ol