Bebeklerle Otobüs Yolculuğu

Gocebe soruyor: 6

Bebeğinizle otobüs yolculuğu yaparken, onun güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


YesilAnne

Şehirler arası, şehir içi ?


Gocebe

Şehirler arası. Bu zamana kadar uçağı tercih ettik ama bu sefer otobüsle seyahat etmek istiyoruz...


yasemin_ekin

gideceğiniz güzergahı bilmiyorum ama Anadolu turizm'in bir ilanında, önceden haber verdiğiniz takdirde oto koltuğu temin ettiklerini okumuştum. İsterseniz bir araştırın. Belki başka firmaların da böyle uygulamaları vardı.

Benim aklıma gelen,firma sağlamıyorsa  içim rahat etsin diye kendi oto koltuğumla yolculuk etmekti. Bağlantı nasıl olur emin olamıyorum ama emniyet kemeri her koltukta oluyor.


Gocebe

Çok teşekkürler bilgi için. Anadolu Turizm'in böyle bir hizmeti var diye görünüyor google'dan bakıldığında. Ayrıntılarını kendilerinden öğrenirim artık. Kendi oto koltuklarımızın bir fayda sağlayacağını zannetmiyorum zira otobüslerdeki kemerler otomobillerdeki gibi değil de uçaklardaki gibi. Dolayısıyla oto koltuklarını sabitlemekte kullanılamazlar sanırım. Tekrar teşekkürler..


YesilAnne

Mehtap,

Biz şimdiye kadar Tenten'le gidiş- dönüş 4 kez 5,5-6 saatlik otobüs yolculukları yaptık. Bir tanesinde 70 günlüktü ve portbebe içerisinde yolculuk yaptık. Zaten sıksık emdi ve onun dışında da malum o dönemdeki bebekler araba gezintilerinde rahatladıkları için genelde uyudu ve çok sorun yaşamadık.

Fakat ikinci yolculuğumuz 2 hafta önceydi yani 9,5 aylıktı ve takdir edersin ki çok hareketli bir dönemine denk geldi. Bizim mevcutta arabamız olmadığı için araba koltuğumuz yok ve dolayısıyla yolculuğu babasının ve benim kucağımda dönüşümlü olarak geçirdi. Belki araba koltuğu varsa ve onu otobüsün koltuğuna sabitleyebilirseniz o şekilkde güvenli bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Fakat eğer gittiğimiz şehre uçak imkanı bulunsaydı büyük ihtimal uçağı tercih ederdik, daha önce 5 aylıkken 2 kez uçak yolculuğu yaptık ve zaten bebek kemeri imkanı var ve tabiki en önemlisi kısa zamanda gideceğimiz yere ulaştığımız için hiç sorun yaşamadık.

Sen işin güvenlik kısmını sormuşsun fakat ben nacizane bir fikrimi de belirtmek isterim. Otobüs yolculuğunda gideceğiniz yerin uzaklığı ve tabiki bebeğin içinde bulunduğu yaş aralığı çok önemli bence.

Biz Tenten'i 2 hafta önceki yolculukta, son 1,5- 2 saat mümkün değil sakinleştiremedik. Denemediğimiz şey kalmadı, kitap okumak, oyuncak, manzara seyrettirmek, şarkı söylemek vs. vs. içinde bulunduğu ay itibari ile yere inmek sürünmek, bizim desteğimizle yürümek istedi. Biz gerçekten çok zorlandık. 

Demem o ki ;
Eğer uçak seçeneğiniz varsa , otobüsü tercih etmek sizi biraz zorlayabilir.

Sevgiler.


sevfurkereym

ben oğlumla çok otobüs yolculuğu yaptım.6-7 aylıktı ilk yolculuğumuzda.iki koltuk alıyodum.pusetini koltuğa yüzü bana gelecek şekilde koyuyordum.otobüse binmeden önce karnını doyurup altını alıyodum.otobüse binincede ışıklar kapanınca uyuyodu.7 saat boyuncada hiç uyanmadan sabaha kadar uyurdu.hiç sorun yaşamadım çok şükür.en çok kaka yaparsa naparım alırken otobüsü nasıl koku sarar diede çok korkuyodum:))))şükürki hiç olmadı.Cevaplamak için Üye ol