TV Hakkında Kısa Bir Anket

handepamuk soruyor: 10

Kızıma 14 aya kadar neredeyse hiç Tv seyrettirmedim..Ama şimdi 28 ay itibariyle tam bir tv canavarına dönüştü..Hatta mümkün olsa her dakika seyredecek..Sizden istediğim bir ankete cevap vermeniz..Özelllikle 2-3 yaş arası çocuğu olanlar için bir tür anket diyelim..Çocuğunuz günde ortalama kaç saat TV seyrediyor?

a. Hiç seyretmiyor..

b. Sadece 1 saat

c. 2-3 saat

d. 3-4 saat

e. 5 saat ve üzeri

Şimdiden teşekkür ederim..

Bu soruyu cevapla


52 Cevap


nihal58

Hiç seyretmiyor.

Haftada 2-3 defa günde 1 veya 2 bölüm youtubedan Pepee izliyor.


Bona

tam 3 yaşında oğlum  , günde 1-2 saat playhouse disney yada çizgi film cd'leri seyrediyor..
onun uyanık olduğu zamanlarda asla normal kanal açmıyorum zaten..


CokBilmis

TV hiç seyretmiyor.

Bilgisayar üzerinden çizgifilm izliyor. İzlediği günler 30 dk-1 saat arasında izleyebiliyor. Tek bir seansta en fazla 40 dk izleyebiliyor, sonra dikkati dağılıyor, başka bir oyun buluyor kendine. Her gün düzenli seyretmiyor. Çoğu gün hiç izlemiyor.

Hafta sonları babasının iphone'unda sesli kitap izliyor ya da pazıl yapıyor. Bunu da en fazla yarım saat devam ettirebiliyor. Genelde araba yolculuklarımızda eline veriyoruz.

Televizyonda reklamlar olduğu için ve izleyebildiği çizgifilm bölümlerini ben seçemediğim için seyrettirmek istemiyorum. Kendim de hiç TV izlemem. Evde TV açılmadığı için, kızım da izlemek istemiyor.


fatos

TV hiç açmıyoruz. Ancak bir yere gittiğimizde görüyor. Ancak bilgisayardan günde birkaç müzik dinliyor.


polen

2 yaşlarındayken bazen ister,sadece calliu,pepe,gece bahçesini izlerdik beraber.arabalar filminin hayranıydı.defalarca seyrettik,kahramanları için masallar,hikayeler uydurduk beraber.
şimdi ise tv ye daha düşkün.gündüz oyun daha yoğun ama akşam saatlerinde mahmurlukla tv karşısına geçiyor.izlediği herşeyi kontrolüm altında tutuyorum.şiddet içeren,vurmalı kırmalı çizgifilmler izlenmiyor,zaten kanalı da siliyorum.
yani günlük tv saatimiz değişken oluyor.cansuege

çok zararlı olduğunu biliyorum ama benim oğlum küçük olmasına rağmen tv sabah açılır yatarken kapatılır sürekli izlemez oğlum ama tv hiç kapanmaz...belki de uğraşacak yapacak başka birşey olmadığındandır sürekli evde olan çocuklar mutlaka izlerler...


cansuege

d. 3-4 saat izliyoruz


cansuege

d. 3-4 saat izliyoruzCokBilmis

İzliyoruz derken bebeğin de mi izliyor?


yuksel_

sadece çocuk programları - çizgifilmler olmak üzere max 2-3 saat...haftasonları daha az, genelde dışarda oluyoruz. bunun tamamı TV değil, bizim aldığımız dvd ler de dahil.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Bebeğim neden emmek istemiyor!!! 2

zeynep3415
Son: ilknur,

Meme kanseri 1

pelin16
Son: babu,

Bilişim koleji veli deneyimi 1

22 aylik ve 4 aylik bebek gunluk program 0