Ankara anaokulu ve devamında ilkokul tavsiyesi

biranne_ soruyor: 4

Merhaba herkese, 2017 doğumlu kızım için anaokulundan itibaren göndermek üzere, iyi bir ilkokul eğitimi, iyi ilkokul öğretmenleri olan, veli ile iletişimi kuvvetli bir okul arıyoruz. İncek Bahçeşehir ve İncek Doğa Koleji(fiyatından dolayı baktıklarımız arasında) hakkında bilgisi olan yazabilir mi? (Yeni açılacak olan Çankaya Bahçeşehir kadrosuyla ilgili bilgisi olan da yazarsa sevinirim) Büyükesat'ta oturuyoruz ancak İncek de dahil önerilere açığız.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


arelsmommy

İncek değil de Çayyolu Bahçeşehir'den memnun olanlar var. Ama çok akademik ağırlıklı bir okul, sınavlar için çocuk yetiştiriyorlar. 

Ben şahsen başka önceliklerle bu tarz okulları otomatik olarak elemek zorunda kaldım. Sosyal ve sanatsal becerilerle insani yönleri geliştirmeyi akademik çalışmalarla daha dengeli verdiği kanısına kapıldığım için (ve okul mezunlarının okulla ilgili aşırı memnuniyetini, sevgisini ve genel karakterlerini inceleme fırsatı bulduğum için) Ayşe Abla'yı tercih ettim. 

Okul ararken aslında bu yüzden "iyi"nin tanımı herkese göre değişiyor, buna dikkat etmek gerek. 

Bence en iyi okul ailenin beklentileri ve çocuğun yapısı ile uyumlu en yakın okuldur :)

Sevgiler...


biranne_

Evet Çayyolu Bahçeşehir için pozitif yorumları duydum ama bölge olarak ters kalıyor. Aslında ben de akademik kazanım odaklı bakmıyorum,  diğer yönlerden de dengeli olması taraftarıyım. Ancak henüz ulaşım olarak da uygun öyle bir okul bulamadık. Ayşe Abla konum olarak ters kaldığı için gidip görüşmedim ama adını duydum. Umarım memnun kalırsınız. 


arelsmommy

çok teşekkürler, umarım :) kolaylıklar size de... Bu arada incekte bakıyorsunuz ya aklıma geldi ankara üniversitesi vakfının kampüsü incekte yanlış bilmiyorsam ve oraya giden tanıdıklarım memnundu... 


biranne_

Ankü de aklımızda olan yerlerden evet, bu hafta gorusecegiz. Başkaca da görüşelim dediğimiz bir yer yok gibi şu an, Bahçeşehir ya da Ankü olacak seçenekler sanırım. Cevaplamak için Üye ol